Zombi Oyunuyla Para Kazanma Fikri

Zombi Oyunuyla Para Kazanma FikriZombi Oyunuyla Para Kazanma Fikri
Zombiebucket - Görsel: iTunes

Denk geldi de saatler önce App Store’da dolaşırken Zombiebucket adında bir mobil aplikasyon oyununa rastladım. Bana çok uzun gibi gelmese de bir 2 saat aynı oyunu oynadığımı ayrım ettim.

fark ettim diyorum çünkü, oynlakin hakkım bitmeseydi kim bilir bir kaç saat daha oynardım. Oynlakin hakkı diye bir şey getirmişler, o tükendi mi yeniden oynayamıyorsunuz. Azami oyuna giriş hakkı “5 Can” ile oluyor, bu ‘5 Can’da oyunun ifadesiyle 2500 brain’a tekabül ediyor. Oyundaki haklarınız tükendiğinde önünüzde 2 seçenek var:

İlk seçenek aplikasyon üzerinden tanıtım videolarını izleyerek her bir tanıtım videosundan 500 brain kazanarak, 2500’e tlakinmllakink ve oyun hakkı elde etmek, 2nci seçenekse -daha alaka çekici- 0,99 ABD dolarına 20.000 brain almak ya da katlarını vererek daha fazla brain almak…

İki seçeneğe de baktığımızda görüyoruz ki bu adamlar illa ki nakit kazanıyorlar. lakin yaptıkları oyunu görmelisiniz! Ucuz grafiklerle hazırlanmış lakinç yeniden yeniden oynlakinyı sağllakin aynı Flappy Bird gibi. Flappy Bird’ün yapımcısı aplikasyon üzerine dolaysız tanıtım yerleştirmişti nakit yı bu şekilde kazandı lakin bu gibi (Zombiebucket) eşi oyunlar aplikasyon içi satın almaya yönlendiriyor.

Zombiebucket, birçok oyuna çok eş nasıl başardıklarını bilmiyorum lakin insanın oynayası geliyor ve bana kalırsa çok parlak bir iş fikri. Eray‘ın şu yazısını okumadan önce mobil aplikasyonlardan nakit kazanma fikrine bu kadar sıcak bakmıyordum lakin gördüğüm kadarıyla kolay grafikli bir zombi oyunu bile kullanıcılar arasında oldukça fazla prim yapabiliyor.

Bu yöntem oyunlar bir süre de olsa insanların dikkatini dağıtıyor ve bana kalırsa günümüz insanları mobil aplikasyonlardan çok çok fazlasını beklemiyor. kolay eşsiz ve iyi pazarlanmış aplikasyonlar yeni iş f2rlerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Yapımcılar bu yöntem kolay aplikasyonlara milyonlarca dolar nakit yatırmıyorlar, ucuza mal ediyorlar. İnsanların hevesi geçtiğinde var kazançlarıyla yeni ürünler çıkarmaları pek de kuvvet olmuyordur. düş gücü, insan davranışlarını anllakin ve pazarllakin tekniği birleştiğinde ortaya çıkan her yeni iş fikri kazandırır, en azından gördüklerimden bunu anlıyorum.

Bu arada App Store’da bahsettiğim oyun şurada. Bana öyle geliyor ki, bu oyunun adını yakın zlakinnda daha sık duymaya başlayacağız.


loading...

Yorumunuzu Bırakın