Yüzdeki Çil Lekeleri Nasıl Geçer ?Çil Lekeleri Nasıl Geçer ?

Yüzdeki çil lekeleri nasıl geçer

Çiller genetik olarak yahut güneşin altında çok durmaktan çıkan lekelerdir. umumilikle teni duygulu ve açık tenli olan kişilerde meydana gelmektedir. Çillerin görünümlerini hafifletmek ve ortadan kaldırmak için neler yapabilirsiniz ya da hangi uzman tedavi yöntemlerine başvurabilirsiniz sorularına verilebilecek bazı cevapları sizlerle paylaştım işte onlardan bazıları;

Güneşten Korunmak

Çiller güneş altında uzun süre kalma sonucu da oluşabilir demiştik. Bu vaziyette daha fazla oluşmalarını önlemek için, yüzmeye sık gidiyorsanız yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız. Güneş kremi kullanırken bol sürün ve bir kaç saatte bir bu işlemi tekrarlayın. Bununla beraber yazın şapka, açık renkli ve serin tutacak kibar uzun kollu elbiseler giymek de sizi güneş ışınlarından koruyacak ve teninizin zarar görmesini önleyecektir.

Beyazlatıcı Krem Kullanımı

Güzellik merkezinde ve eczanelerde bulunan beyazlatıcı ve aydınlatıcı kremler, çillerinizin tama men yok olmasını sağlama yabilir ama renklerinin değişmesinde ve yüzünüzün umumi görümünde değişiklikler yapabilir.

Yüzdeki Çil Lekeleri Nasıl Geçer ?Çil Lekeleri Nasıl Geçer ? Yüzdeki Çil Lekeleri Nasıl Geçer ?Çil Lekeleri Nasıl Geçer ?

Çil Lekesi Nasıl Geçer

Mikrodermabrazyon Tedavisi Yaptırma

Mikrodermabrazyon, ten lekelerinin tedavisinde kullanılan, basınçlı alüminyum parçacıklarının deriye uygulanıp sonrasında yeniden basınçla arka çekilmesine dayanan bir yöntemdir. Bu yöntemle ten yenilenir ve alttaki ten tabakasının üste çıkması sağlanarak lekeler yok edilir.

Limon Suyu Kullanımı

Limon suyunu sıkın ve içine pamuk batırıp yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde 10 dakika kadar kalmasını sağlayın ve sonrasında bol su ile durulayın.

Lazer Tedavisi uygulama

Lazer tedavisi ile lekeler azaltılabilir yahut tama men yok edilebilir. Lazer yapılan bölgede oluşan kızarıklık, morarma ve renk değişimi normal görülmektedir. ama lazerin uzun dönemdeki etkilerinin zararlı olup olmadığı hakkında tartışmalar devam etmektedir. Renklerinin koyuluklarına, lekelerin tente kalma sürelerine göre seans süresi ve kaç kez yapılması gerektiğine yetkili profesyoneller tarafından karar verilebilir.

 

loading...

Yorumunuzu Bırakın