Yunanistan için İnternetten Bağış Toplayan İngiliz

Yunanistan için İnternetten Bağış Toplayan İngilizYunanistan için İnternetten Bağış Toplayan İngiliz
Thom Feeney - Görsel Kaynak: Twitter

Yunanistan için internetten bağış toplamaya başlayan İngiliz Thom Feeney, şimdiye kadar 1,235,020 Euro nakit toplamayı başardı. Borçları yüzünden iflasın eşiğinde olan ve bugün 7. kere temerrüde düşen Yunanistan, güç günler geçirmeye dhaneam ediyor.

Yunanistan’ın yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle adım adım iflasa sürüklenmesine izleyici kalmak istemeyen Thom Feeney, kürsel bağış ve destek sitesi Indiegogo üzerinden “Greek Bailout Fund” adlı bir kampanya başlattı. Yaklaşık üç gün içinde 71 binden fazla bağışçı Yunanistan’a 1,235,020 Euro bağışladı.

Bağış kampanyasını başlatan Thom Feeney, Avrupa Birliği’nin 503 milyon kişiye hane sahipliği yaptığını ve Avrupalıların cömert olduğunu dile belirterek herkesin en azından 3 euro bagış yapabileceğini düşünüyor.

Bu arada en az 3 euro bağış yapılabilen kampanya sosyal medya ve Avrupa basınında yoğun alaka görüyor. Kampanyada hedeflenen 1.6 milyar toplanamazsa Feeney toplanan nakit ları sahiplerine iade edeceğini belirtiyor.

Kampanyaya bağışta bulunacak kişilerin seçenekleriyse şöyle;

  • 3 euroya Kartpostal,
  • 6 euroya Yunan Beyaz peyniri ve Zeytinyağı,
  • 10 euroya küçük bir şişe Uzo (Yunan rakısı),
  • 25 euroya Yunan Şarabı.

Eğer kampanya başarılı olursa, internetten nakit toplanarak borçları ödenen ve kurtarılan ilk ülke Yunanistan, kurtarmaya katkı sağlamış ve muhtemelen Yunanların ‘kahramanı’ da Thom Feeney olacak.


loading...

Yorumunuzu Bırakın