YUNAN ADALARI SEVDASI

YUNAN ADALARI SEVDASI YUNAN ADALARI SEVDASI
Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

http://www.facebook.com/fulyaozturkplacing

http://twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

YUNAN ADALARI SEVDASI

Bu yaz da böyle geçiyor; Mikonos’a mı gidilsin Patmos’a mı?

Ben de Ege sevdalısıyım lakin Anadolu’daki kendi Ege insanımın sevdası her zlakinn Yunan kıyılarından ağır basmıştır. Kültür aynı kültür, mezeler aynı meze, sohbet ise Urla’da, Foça’da, Çeşme’de, Dalyan’da, Alaçatı’da, Kuşadası’nda, Datça’da, Assos’ta bambaşka… Rakı, uzodan çok çok önce bizim keşfimiz, dolma da aslinda bizim dolmamız! Hem bizim de adalarımız mevcut Ege’de. Ne muhteşemdir Gökçeada, Bozcaada…Fotoğraf da Bozcaada’dan.

Herkes kaç yıldır Yunan halkının yaşadığı ekonomik bunalımı ve krize destek olmayı düşünüp Yunanistan’a daha çok gider oldu. Adalara vize olmlakinsı ya da tur şirketleriyle gidilince vize sorulmlakinsı başka bir etkendi. Varsın vizesi de olsun madem bir çeşit yurtdışı seyahati? Ha bir de kriz indirimini fırsat bilenler mevcut  Yunanistan için.

fakat ciddi ciddi düşününce kriz benim ülkemde de mevcut turizme baktığında. Yerli malı satın almayı, yerli olağanüstü güzellikteki doğal koyları dolaşmayı öğrenemedik gitti. Bir de kendi koylarımıza illa hazır tur aracıyla gideceğiz ki keşfederken yorulmak, haritaya bakıp kaybolmak olmasın. oysa spontan koy keşfi en eğlenceli şey bu hayatta.

İlla yabancıya akıtacağız gelirimizi. E ülkenin bir yarısını oluşturan tüketicilere tezgâh açan üreterek alıcı bekleyen ülke nüfusunun diğer yarısı güzel insanlar parasını yeniden bizden kazanlakinzsa ve aç uyursa kendi insanımıza ihanet etmiş olmaz mıyız?

Bir Rus uçağını bile hava sahamızı ihlal etti için ağız tadıyla düşüremedik. Neden? Antalya ayağa kalktı Rus turist gelmiyor diye. Antalya esnafı çok tembelsiniz! Rusya yerine, birleşerek bir pazarllakin stratejisi yapıp dünyanın art kalan 170 küsur ülkesine pazarlasanıza şehrinizi?

YUNAN ADALARI SEVDASI YUNAN ADALARI SEVDASI

FULYA ÖZTÜRK PLACING manşet yunan adaları 2016-08-10
loading...

Yorumunuzu Bırakın