YouTube reklamları kaldırma kararı aldı

Popüler video sitesi YouTube, kullanıcılarının aniden karşısına çıkan ve kapatılmasına müsaade edilmeyen 30 saniyelik reklamları kaldırma kararı aldı. Kullanıcılarının şikayetlerine kulak veren işletme YouTube üzerinden yaptığı izah ile 2018 senesinde köklü bir değişikliğe zamanla söz konusu reklamları da kaldıracağını belirtti.
YouTube reklamları kaldırma kararı aldıYouTube reklamları kaldırma kararı aldı
Dünyanın en popüler video sitesi YouTube, kullanıcılarının yaptığı şikayete kulak vererek tanıtımlar hakkında düzenlemeye girme kararı aldı. En çok şikayet edile 30 saniyelik tanıtımlar mecbur gösterimlerinde ötürü oldukça can sıkıcı durum almaya başladı. YouTube kanalından yapılan izah ile şirket köklü değişime kararını bildirdi. Söz konusu reklamlarında kaldırılacağı müjdesini kullanıcılarına bildirdi. Popüler video sitesi akça kazanabilmek için mecbur ve videonun ortasında birden çıkan reklamları izleyicilere gösteriliyordu. Video sitesi bu problemi kaldırarak yeni yöntemler üzerinde çalışma kararı aldı. Bu atılıma ise sebep olan en kafa faktör YouTube’un daha evvel aldığı uzun video kararı olduğu belirtiliyor. YouTube bildiğiniz gibi medya şirketlerinin hazırladığı uzun süreli videolarla dolmaya başladı. Buda kısa süreli muhteva üreticileri bir hayli kuvvet duruma soktu. lakin YouTube uzun süreli videolarla daha fazla ve uzun süreli tanıtım gösterebilme olanağı buldu. Bu hali göz ardı edemeyen işletme tanıtım sayısını ve çeşitliliğini arttırarak kullanıcılara sundu. Buda YouTube’un tanıtım gelirlerini katlamasına sebep oldu Söz konusu reklamların sayısı videolarda oldukça sıklaşması ve yayınlanan reklamların mecbur hale getirilmesi bilhassa 30 saniyelik reklamların kullanıcıya gösterilmesi hali oldukça dayanılmaz hale getirdi. Kullanıcıların şikayetlerine yanıt veren YouTube, 30 saniyelik reklamlardan vaz geçme kararı aldı.
YouTube reklamları kaldırma kararı aldıYouTube reklamları kaldırma kararı aldı
Yapılan açıklamada belirtildiği üzere işletme YouTube üzerinde köklü bir değişikliğe zamanla 2018 senesinde 30 saniyelik videoları kaldıracağını belirti. 2018 yılı biraz geç bir tarih olsa da en azında kaldırılacak olması şimdilik kullanıcıları için sevindirici bir haber. İki tarafı da üzmek istemeyen YouTube, yeni bir çözüm üzerine çalışıyor.
loading...

Yorumunuzu Bırakın