Youtube’un İşi Bitiyor Mu?

Youtube’un İşi Bitiyor Mu?Youtube’un İşi Bitiyor Mu?
Youtube

AOL tarafından yayınlanan popüler teknoloji haber sitelerinden TechCrunch, geçtiğimiz günlerde okuyucularına Youtube, 2015 yılının Yahoo’su Olabilir Mi? sorusunu sordu.

Yıllar önce sektörünün önde gelen hatta en tepedeki adı olan Yahoo‘nun vakit içerisindeki düşüşünü hatırlatan TechCrunch, 2015 yılında da Youtube‘un böylesine bir düşüş yaşayıp, yaşamayacağı sorusunu soruyor. Kuşkusuz ki, bu sorunun çıkış sebebi kısa vakit önce Facebook’un yayınlamış olduğu video izlenme oranları… Yayınlanan raporlara göre geçtiğimiz 6 ay içinde Facebook‘ta günde vasati 1 milyar seviyesinde video izlendi. Başka dikkat çekici bir nokta ise bu videoların yüzde 65’i mobil cihazlar aracılığıyla izlendi. Ayrıca raporda Facebook’a günde 350 milyon fotoğraf yüklendiği de belirtiliyor.

Tabi izlenme oranlarını belirtirken, Facebook’un yakın vakit da uygulamaya aldığı otomatik video oynatma durumunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bildiğiniz gibi, kullanım ayarlarına dokunmadığınız sürece vakit tünelinden aşağıya doğru indikçe her video otomatik olarak başlatılıyor, eminim bu faktör izlenme oranlarını büyük ölçüde etkiliyordur.

Neredeyse Instagram’la fotoğraf dünyasını, Whatsapp’la mesajlaşmayı tekeline meydan Facebook sizce Youtube’u bitirip, video içeriklerde önder olabilir mi?


loading...

Yorumunuzu Bırakın