Yeni Nokia 6 şimdiden kapış kapış gidiyor!

Telefon deyince akla ilk gelen ad olan Nokia, geçtiğimiz hafta Nokia 6 adlı yeni uslu telefonunu duyurmuştu. cihaz ön siparişte mühim bir eşiği geride bıraktı.
Yeni Nokia 6 şimdiden kapış kapış gidiyor!Yeni Nokia 6 şimdiden kapış kapış gidiyor!
Finlandiya lokasyonlu Nokia şirketi, cep telefonu sektöründe bir dönemin en çok konuşulan ve takip edilen markasıydı. akıllı telefon devrimi karşısında zamanla küçülen ve ardından Microsoft’a satılan Nokia, geçtiğimiz hafta yeniden karşımıza çıktı. Nokia 6 modeliyle tüketicilerin karşısına çıkan Nokia’dan uzun seneler sonra ilk iyi haber geldi. cihaz beklenmedik bir başarı gösteriyor. HMD küresel tarafından satın alınan Nokia’nın yeni modeli Çin’de ön siparişe sunuldu. 19 Ocak tarihinde satışa çıkacak olan model için tüketiciler ön kayıt yaptırabiliyor. Yapılan ön kayıt sayısı ise aygıt daha satışa çıkmadan 1 milyona ulaştı. Çin gibi çok sayıda uygun fiyatlı uslu telefonun yer aldığı bir pazarda ilk haftadan 1 milyona erişmek son radde kayda değer bir gelişme olsa gerek. Cihazın fiyatının takriben 250 dolar seviyesinde olduğunu belirtelim. İlk etapta yalnızca Çin’de satışa çıkacak olan Nokia 6 modelinin Avrupa ve ABD pazarında ne vakit satışa çıkacağı henüz bilinmiyor. Cihazın Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı da yabancı detaylar arasında.
Yeni Nokia 6 şimdiden kapış kapış gidiyor!Yeni Nokia 6 şimdiden kapış kapış gidiyor!
Bir öbür gelişme ise yeniliklerin yalnızca Nokia 6 modeliyle sınırlı kalmayacağı. Şubat ayının son haftasında gerçekleştirilecek olan MWC 2017’de Nokia 8 adlı bir diğer uslu telefonun da görücüye çıkması bekleniyor. Uzun bir aradan sonra 2017 yılı Nokia için iyi geçecek bir sene olabilir. Android işletim sistemli yeni Nokia modellerini merakla bekliyoruz.
loading...

Yorumunuzu Bırakın