Yeni Banka Hesabı Açmak İsteyenlere Öneriler

Yeni Banka Hesabı Açmak İsteyenlere ÖnerilerYeni Banka Hesabı Açmak İsteyenlere Öneriler
Banka Hesabı

Yeni bir banka hesabı açmak istediğinize göre bu yayın tam size göre, yazımızda yeni banka hesabı açma düşüncesinde olan okurlarımız için bazı tavsiyelerde bulunacağız. Eskiden banka hesapları şubelerde kimlik bilgileri ve kimlik fotokopisi ile açılabiliyordu. Günümüzde değişen ve gelişen bankacılık sistemiyle artık evinizden, ofisinizden herhangi bir banka şubesine gitmeden de hesap açabiliyorsunuz.

Eğer herhangi bir bankayı kullanıyor ve yeni hesap açmak istiyorsanız, bunu bankanızın web şubesinden yapabilirsiniz fakat eğer kullandığınız var bankayı değiştirmek istiyorsanız yeni bir başvuru yapmanız gerekir. Yeni bir banka hesabı açmak için yeğleme ettiğiniz bankanın şubesine kimliğinizle gidebilir ve banka hesabınızı derhal açabilirsiniz. Bu mevzuda detaylı bilgiler banka hesabı nasıl açılır? adlı yazıda yer alıyor.

Eğer şubelere gitmeye vaktiniz yoksa bankalar yeni hizmetleri yüzünden ayağınıza kadar gelip, banka hesabınızı açıyor ve para çekip yatırabileceğiniz ATM kartınızı getirebiliyorlar. Üstelik bu bankalar şubesiz olduğu için EFT/havale gibi hiçbir masrafı size yansıtmıyorlar. Daha detaylı bilgi için Şubesiz Bankacılık için 7 Alternatif adlı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Şimdi gelelim asıl konuya yeni bir banka hesabı açmak için nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Yeni banka hesabı açma hakkındaki sebebinizi belirleyin

Öncelikle yeni bir hesap açmanıza neden olan vaziyetu belirlemeniz size yardımcı olacaktır. mesela şu anki var bankanızdan memnun olmayabilirsiniz ya da ilk defa bir banka hesabı açacaksınız ve hangi hizmetlerin sizin için lüzumlu olduğunu ön göremiyorsunuz ya da bir birikim hesabı açarak tasarruflarınızı değerlendirmek istiyorsunuz bu gibi nedenleri belirlemeniz iyi bir banka yeğleme etmenizi kolaylaştıracaktır.

İlk defa banka hesabı açıyorsanız

İlk defa banka hesabı açacaksanız, bankadan neler beklediğinizi düşünün. Örneğin, hem birikim yapmak istitefsir, hem kredi kartı kullanmak istitefsir, hem EFT/havale yapmak istitefsir, mobil uygulfakatsını kullanmak istitefsir gibi nedenleri sıralıyorsanız; hesap açacağınız bankada bu tür hizmetlerin yer alıp almadığını araştırmanızı tavsiye ederiz.

var bankanızdan memnun değilseniz

Eğer şu anki var bankanızdan memnun değilseniz, hangi nedenle memnun olmadığınızı ortaya koyun. Fazla hesap işletim ücreti mi alıyor? öyleyse, ihtiyacınız olan hesap işletim ücreti alfakatyan bir banka. Bankanızın sunduğu kampanyalar yetersiz mi kalıyor? öyleyse daha fazla tüketici kampanyası bulunan bir bankayı yeğleme etmeniz gerekecek.

Kısacası, hangi vaziyetdan memnun değilseniz bunu bilin ve yeniden yaşfakatmak adına size uygun bankayı bu yolla seçmeye çalışın.

Birikimlerim yapmak için banka hesabı açıyorsanız

Tasarruflarınızı birikimlere dönüştürmek için yeni bir banka hesabı açacaksanız, ürem oranları muhtemelen sizi en çok ilgilendiren vaziyet olacaktır. Örneğin, piyasada birikim hesaplarına en çok ürem veren bankalar hakkında araştırma yapmanız size uygun olan bankayı seçmeniz hakkında yardımcı olacaktır.

Eğer, ürem istemitefsir fakat birikimlerim de değerlensin diyorsanız herhangi bir üremsiz katılım bankalarından hesap açmanız sizin için çok daha uygun olacaktır. Bizlerin bu mevzudaki önerileri bu kadar. Sorunuz ve yeni bir fikriniz olursa bizlere tefsir bölümünden ulaşabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın