YAZ İÇİN GÖZLÜK ALIRKEN…

YAZ İÇİN GÖZLÜK ALIRKEN… YAZ İÇİN GÖZLÜK ALIRKEN…
Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

http://www.facebook.com/fulyaozturkplacing

http://twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

YAZ İÇİN GÖZLÜK ALIRKEN...

…Yapılan bir çok yanlış mevcut Doğruları anlatayım ki kendinize hisse çıkarın.

İlk olarak hiç kimse gözlüklerin UV filtreli olup olmadığına bakmıyor. Bakan düşük yüzdedekiler de UV ibaresi olan gözlüklerin gerçekten o filtrede yetkin olduğundan güvenilir değil. Gözlüklerinizle beraber garanti belgesi, üretim belgesi gibi küçük bir doküman veriliyorsa o ürüne gerçekten güvenebilirsiniz. Güneşlenirken gözlüklerin gözünüzde olduğunu ve güneşe dolaysız baktığınızı düşünün. Ya kendinize büyük bir kötülük yapıyor ve gözlerinizi güvenilmez camlarla yakıyorsanız?

İkinci mevzu pahalı yahut logolu gözlük kullanımı… Sırf paha ve logo göstermek için güneş gözlüğü takanlar mevcut ne diyeyim? Hatta gece, araçta orta koltukta otururken, kapalı alışveriş merkezlerinde bile güneş gözlüklerini çıkarmayan vasat insanlar… Siz siz olun göz temasını saklayan bu insanların havalı olduğunu düşünmeyin. Onlar yalnızca ‘alabilitelerini’ gösteriyorlar yoksa böyle bir trend yok. Ayrıca pahalı gözlük iyi gözlüktür de denilemez.

Üçüncü mevzu gözlüklerin yüzünüze gerçekten yakışması. Yüz kemiklerine uygun takılmayan her güneş gözlüğü tasarımı ‘ödünç’ hissi uyandırıyor. Kişiliğinize, tarzınıza ve yeniden olacak belki fakat yüz kemiklerinize uygun gözlük seçmelisiniz.

Dördüncü olarak saklfakat önemli. Gözlük modası giyim modasından çok sık arka geliyor. Yaklaşık 5-10 yılda bir aynı güneş gözlükleri raflarda yer alıyor. “O kadar ömrüm mü mevcut ?” demeyin mevcut sa da size hep çok yakışmış bir gözlüğü çöpe çevirmeyin. Kılıfında daha uzun süre, çizilmeden çantanızda taşıyın gözlüklerinizi. Ve bir yere bırakırken de ayakları üzerinde koyun camları üzerine değil…

Son olarak gözlüklerle giyiminizin eşleşir olmasına dikkat etmelisiniz. Çılgın renklerle bezeli kıyafetlerle klasik siyah gözlükler takabilirsiniz. Ciddi bir giyime renkli camlı gözlük takmaksa yanlış olur. Hatta ciddi giyime aynalı gözlük kullanırsanız 80lerde izlediğimiz Miami Vice dizisinde gördüğümüz mafya gruplarını andırabilirsiniz…

YAZ İÇİN GÖZLÜK ALIRKEN… YAZ İÇİN GÖZLÜK ALIRKEN…

FULYA ÖZTÜRK PLACING gözlük 2016-05-15
loading...

Yorumunuzu Bırakın