Yasal Takibe Alınan Kredi Kartı Borçlularının Sayısında Artış Var

Yasal Takibe Alınan Kredi Kartı Borçlularının Sayısında Artış VarYasal Takibe Alınan Kredi Kartı Borçlularının Sayısında Artış Var
Kredi Kartı Borç

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafından açıklanan bilgilere göre Ocak ayından Temmuz ayına kadar kredi ve kredi yaşlıı borcunu ödeyemeyenlerin sayısında bir önceki yılın 7 ayında göre yüzde 6 artış yaşandı.

Ocak ve Temmuz 2015 geçmişleri arasında 436 bin 397 kişi kredi borcunu ödeyemedi. Bu rakam geçen yılın ilk 7 ayıyla karşılaştırıldığında kredi borcunu ödemeyerek kanuni takibe takılan kişi sayısının yüzde 12 oranında arttığını gösteriyor.

Bireysel kredi yaşlıı borcundan dolayı kanuni takibe takılanların oranıysa aynı döneme göre yüzde 3 artış gösterdi. Bireysel kredi yaşlıı borcunu ödeyemeyenlerin sayısıysa 638 bin 456 kişi olarak açıklandı.

İlgili: Kredi Kartı Sahiplerinin Sıkça Yaptığı 5 yanılgı

verilere göre bireysel kredi ve kredi yaşlıı borcunu ödemeyen toplan kişi sayısı 2015 yılının son 7 ayına göre 1 milyon 906 bin kişiye yükseldi.

Kredi ve kredi yaşlıı borçlarının zamanında ödenmemesi bireylerin kredi notunu menfi etkileyen en büyük faktörler arasında yer alıyor. zorunlu olmayan ve bütçeyi aşacak şekilde yapılan kredi ve yaşlı harcamaları tüketicilerin en sık yaptığı hatalar arasında. Borç transfer kredisi gibi ürünleri kullanarak borçlarınızı yegâne bir plan altında birleştirerek yine finans planlaması yapabilirsiniz. Öte profilden sitemiz üzerinden örnek borç kapatma planlarını inceleyerek de düşünce edinebilir ve bütçenizi doğru kullanarak borçlarınızı sıfırlamaya çalışabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın