Yahoo’nun adı değişti!

Arama motoru alanında Google’ın en büyük rakibi olan lakin son senelerde rakibinin oldukça arkasında kalan Yahoo ismini değiştirdi. Satışı yılan hikayesine dönen şirket bundan sonra yoluna Altaba isimiyle devam edecek.
Yahoo’nun adı değişti!Yahoo’nun adı değişti!
Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer da görevinden istifa edeceğini duyurdu. Evita lakaplı Mayer, 2012 senesinde Yahoo’ya transfer olmuş, uzun müddet dünyanın en çok maaş meydan uzmanları listesinin üst sıralarında yer almıştı. Söz konusu karar Yahoo’nun Verizon’a satılması ile alındı. Yahoo‘nun bazı birimlerini satın meydan Verizon, Yahoo adını bu birimler için kullanmaya devam edecek. ancak şirketten geriye kalan birimler için Altaba adı kullanılacak. Bundan birkaç ay önce Verizon’ın Yahoo’nun bazı birimlerini 4.8 milyar dolar karşılığında satın alacağı izah edilmişti Şu an için anlaşmanın detayları ile alakalı formel bir izah bulunmuyor. Şirketin medyatik CEO’su Marissa Mayer, teknoloji dünyasında zirveye çıkabilen nadir kadınlardan biri CNBC’ye göre 2015’te aldığı bonuslar ile beraber 42.1 milyon dolar kazanan Mayer sektörün en çok kazanan CEO’larından birisi İşte en çok kazanan kadın CEO’lardan birisi olan Mayer’ın CV’si… İş tecrübesi: 17 Temmuz 2012’den itibaren Yahoo’nun CEO’su olan Marissa Mayer 1999 – 2012 seneleri arasında rakip işletme Google’ın sözcüsü ve üst düzey yöneticisi olarak misyon yapmıştı. yabancı diller: ABD’li Mayer ileri düzeyde İspanyolca ve orta seviyede Almanca biliyor. Eğitimi: ABD’nin en köklü üniversitelerinden birisi olarak gösterilen Stanford Üniversitesi’nde (1993-1997) lisans eğitimini tamamlayan Mayer, aynı üniversitede ‘Computer Science’ departmanında (1997-1999) master’ını yaptı. kuvvetli olduğu alanlar: Çalışkan, ikna edici, önder mobil aplikasyonlar & uygulamalar mahsül idaresi marketing.
Yahoo’nun adı değişti!Yahoo’nun adı değişti!
Bir gününü nasıl geçiriyor: Mayer’in CV’sinde 42 yaşında olan yöneticinin bir gününü nasıl geçirdiği bilgisi de yer alıyor. Burada yer meydan bilgiye göre, Mayer günde en çok zamanı Yahoo çalışanlarını yaptıkları işin anlamlı olduğu yönünde motive etmeye harcıyor. Mayer art kalan zamanında yaptıklarını şöyle sıralıyor: cupcake yapmak, New York ve San Francisco’daki bale okulları ile ilgilenmek, uyumak, işi konusunda hayaller kurmak ve San Francisco’daki Four Seasons Hotel’in 28’inci katındaki odanın hayalini kurmak.
loading...

Yorumunuzu Bırakın