Yabancılar Kredi Kartı Alabilir mi?

Yabancılar Kredi Kartı Alabilir mi?Yabancılar Kredi Kartı Alabilir mi?
Türkiye'de yabancılar kredi kartı alabilir mi ve hangi banka yabancılara kredi kartı verir?

Bugün bir okurumuzdan gelen tefsir üzerine bu yazıyı hazırlamak istedik. Türkiye’de bulunan yabancılar kredi kartı alabilir mi ve hangi banka yabancılara kredi kartı verir? bu 2 problemun cevabını sizlere elimizden geldiğince net bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Evet, Türkiye’ye yerleşen ya da geçici bir süreliğine de olsa (çalışma izni gibi) ülkemizde bulunan yabancı uyruklu kişiler kredi kartı başvurusu yapabilirler. Hangi banka olduğu ayrım etmiyor, istenilen herhangi bir bankaya kredi kartı başvurusu yapılabilir. Buraya kadar bir problem yok, yanıt gayet açık: yabancı uyruklu olsanız dahi kredi kartı alabilirsiniz.

ama ülkemizdeki bankalar güvence hakkında duygulu olduklarından dolayı, yabancı uyruklu kişilerden kesin olarak bir garantör talep ederler. Bankalar, alacağınız kredi kartı neticesinde meydana gelmesi muhtemel borç ve yükümlükleri garantör aracılığıyla güvence altına almak isterler. Bunun dışında umumi olarak 18 yaşını geçmiş olmanız ve düzenli, belgelenebilir bir gelire sahip olmanız gerekir. Bu şartları sağladığınız takdir de dilediğiniz bir bankadan kredi kartı alabilirsiniz.

Ülkemizdeki bankalar web üzerinden yapılan kredi başvurularına ön tasdik niteliğinde yanıt vermektedirler ve umumi bazda bu yöntem başvurular Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarası talep ederler. Bu sebeple aşağıda dokümanlarla beraber herhangi bir banka şubesine zamanla kredi kartı başvurusu yapmanız daha hızlı sonuç verecektir.

Kredi kartı almak isteyen yabancı uyruklu kişilerden istenen belgeler: yabancı uyruklular kimliği, kimlik fotokopisi, oturma izni ve çalışma izninin bir fotokopisiyle bir garantör eşliğinde şubelere başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir problemuz olursa bize tefsirlar aracılığıyla ulaşabileceğinizi de hatırlatalım.


loading...

Yorumunuzu Bırakın