WhatsApp’ın ‘durumu’ sil baştan değişiyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın hal özelliği yenileniyor. WhatsApp durumlarında bundan böyle Snapchat’te olduğu gibi 24 saatte silinen fotoğraf, video ve GIF’ler yer alacak. Yeni vaziyet güncellemesinin dağıtımına bugünden itibaren başlanıyor.
WhatsApp’ın ‘durumu’ sil baştan değişiyorWhatsApp’ın ‘durumu’ sil baştan değişiyor
Her gün WhatsApp üzerinden 50 milyarı aşkın kısa ileti 3,3 milyar fotoğraf, 760 milyon video ve 80 milyon GIF gönderiliyor. takriben 8 sene önce yayınlanan WhatsApp, piyasaya ilk çıktığında çok kolay ve işlevsel olmayan bir mesajlaşma uygulamasıydı. Yayınlandıktan birkaç sene sonra SMS’in hükümdarlığına son veren bu aplikasyon 8 senede pek çok yeni özelliğe kavuştu ve artık uslu telefon kullanıcılarının vazgeçilmezi oldu. Günümüzde bazı telefonlarda WhatsApp yüklü geliyor, yüklü olmasa bile kullanıcı tarafından ilk indirilen aplikasyon WhatsApp oluyor. WhatsApp ilk yayınlandığında durum bölümü oldukça basitti. insanın ne vaziyette olduğunu gösteren bu özellikte “Müsait, Meşgul, Okulda, İşte, Pil bitmek üzere…” gibi ifadeler yer alıyordu. İşte WhatsApp’ın bu özelliği artık sil baştan değişiyor. Bildiğimiz üzere Facebook, bünyesinde olan bütün sosyal medya platformlarına Snapchat özellikleri getiriyor. 2014’te 19 milyar dolar karşılığında Facebook’un bünyesine geçen WhatsApp’a da artık Snapchat benzeri hal özelliği geliyor. Kullanıcılar artık durumlarını kolay kelimelerle değil görüntülerle anlatım edecek. Fotoğraf, video ve GIF’lerle paylaşılacak vaziyetler 24 saat sonra otomatik olarak kaybolacak. Ayrıca bu durum paylaşımları da tıpkı mesajlaşmada olduğu gibi uçtan uca şifrelemeli olacak. Bu da WhatsApp’ın hanesine artı puan olarak yazılıyor.
WhatsApp’ın ‘durumu’ sil baştan değişiyorWhatsApp’ın ‘durumu’ sil baştan değişiyor
WhatsApp’ın yeni özelliğinin dağıtımına bugün başlandı. aktüelleme ülkemizde henüz yayınlanmadı. fakat birkaç gün içinde Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor. ABD’de eski Yahoo çalışanları tarafından 2009’da kurulan WhatsApp bugün en popüler mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor. Her gün WhatsApp üzerinden 50 milyarı aşkın kısa ileti 3,3 milyar fotoğraf, 760 milyon video ve 80 milyon GIF gönderiliyor. Bu kullanım rakamının farkında olan Facebook ise uygulamayı her daim aktüel tutmak için platforma sürekli yeni özellikler getiriyor.
loading...

Yorumunuzu Bırakın