Westwing ve Delivery Hero’nun halka arzları gelecek yıla ertelendi

Westwing ve Delivery Hero’nun halka arzları gelecek yıla ertelendiWestwing ve Delivery Hero’nun halka arzları gelecek yıla ertelendi
Delivery Hero

Ülkemizdeki en büyük web satın alımını yaparak, aş Sepeti’ne 589 milyon dolar bedelle sahip olan Delivery Hero‘nun bir süredir borsaya açılma planları üzerine konuşuluyordu.

Şirketin CEO’su Niklas Ostberg, bir söyleşi sırasında halka yeryüzü planlarıyla alakalı gelen soru üzerine, bu yıl içinde halka yeryüzüı düşünmediklerini ama şirketin istikbal yıl halka yeryüzü için hazır olabileceğini dile getirdi. Şirket içinde farklı noktalara odaklandıklarını belirten Delivery Hero CEO’su Osstberg, halka yeryüzü için ön koşulları yaratmak için çalıştıklarını ve istikbal yıl bu mevzuda hızlıca bir karar verebileceklerini anlatım etti.

Berlin lokasyonlu girişim kısa bir süre önce adı açıklanmayan ABD’li 2 yatırımcı tarafından 110 milyon dolarlık yatırım almış, yatırımın ardından yekûn değerini 3.1 milyar dolara çıkarmıştı.

Westwing’de halka yeryüzü planlarını erteledi

Münih, Almanya lokasyonlu başka bir girişim Westwing‘in de borsaya açılma planlarını istikbal yıla ertelediği belirtiliyor. ev mobilyası gibi alanlarda satış yapan dikey e-ticaret sitesi Westwing, Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinin yanı sıra; Brezilya, Rusya ve Ukrayna’da da etkinlikler gösteriyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın