Verilen Kilolar Nasıl Korunur ?

Verilen Kilolar Nasıl Korunur ?Verilen Kilolar Nasıl Korunur ?
verilen kilolar nasıl korunabilir

VERİLEN KİLOLAR NASIL KORUNUR?

genel problemlardan biride verdiğimiz kiloları arka almak. Hem yaş ilerledikçe hem de kişinin kendisine yönelik problemları yüzünden kaybettiklerimizi yeniden alıyoruz.

Yaşın ilerlemesiyle de oluşan kilo alımını durdurmak güç oluyor. Çünkü vücudumuzun belli bölgelerine kalıcı olan yağlar yerleşiyor. Tatlıya düşkünlük artıyor ve hayatınızın kabusunu yaşamaya başlıyorsunuz.Peki uzun süre boyunca uğraşıp vücudumuzdan attığımız yağlardan nasıl korunacağız?

Verilen Kilolar Nasıl Korunur ?Verilen Kilolar Nasıl Korunur ?

Verilen kilo nasıl korunur

Hayatımızın sürekliliği için yiyeceklerden elde ettiğimiz enerji alımını fazla yaptığımızda şişmanlığa, az alındığında ise zayıflığa yol açabilir. Bunun için yakabildiğimiz kadar enerji alımı yapmalıyız. Harcayamadığımız enerji vücudumuza kalıcı olarak yerleşebilir. Tabi fazla alınan enerjiyi kolay yollarla da yakabilirsiniz.

Haftada en az bir saat kadar sporunuzu yapabilirsiniz.

haneinize kısa yoldan gitmek yerine uzun yolları edebilirsiniz.

İş yerinizde yahut evinizde yapacağınız işleri yegâne başınıza yapmaya özen gösterebilirsiniz.

Günde 2,5 litre su için. İçtiğiniz su midenizi doldurduğu için acıkmanızı önleyebilir.

Besinlerinizi daha kolay yollarla pişirebilirsiniz (haşlama,buğulama)

Altı öğün yiyin. Çünkü öğün sayısı arttıkça metabolik hızınız artabilir

Bunların yanında dikkat etmeniz gereken hususlarda vardır. genel ilkelere uyarak sabit bir kiloda kalmanız mümkün. ara atıştırmaları (börek, cipsi, puding..) katiyen yapmayın. Bunun yerine bol bol yeşillikler tüketin, bunlar vücudunuzdan toksin atımını arttırır.

Hem karın bölgesinde hem de vücudunuzun bazı yerlerinde belirginleşecek olan yağ birikimlerinden kurtulduğunuz da daha fazla dikkat etmenizi öneririm. Çünkü en çabuk karın bölgesinde yağlar birikmektedir. Çok kere kilo alıp verdiğinizde sarkmalar olacaktır bu yüzden sabit kalmaya özen gösterin. Bunun için dikkat etmeniz birkaç madde daha var;

Mantar ve fasulye yemeye özen gösterin. Mantar bitkisel proteindir, kalorisi azdır. Fasulye ise yavaş sindirilir sizi gün boyu tok tutmaya menfaat

Haftada bir kere da olsa balık yiyin.

Gün içerisinde bol bol meyve yemeye de özen gösterin.

Tuzu fazla olan yemeklerden uzak durun, vücudunuzda ödeme yol açar ve kilo alırsınız.

hane yemeklerini yeğleme edin.

Lifli besinlerle aranız daha iyi olsun, vücuttaki yağ oranını düşürmenize yardımcı olur. Çünkü lifler bitkiseldir bağırsakta emilmezler, vücuttan derhal atılırlar.

Sabit kiloda kalmak için bunlar kâfi olacaktır. Eğer sağlık açısından herhangi bir problemunuz varsa doktorunuza danışmadan uygulamayınız ve kilonuzu korumak içinde ilk çözüm olarak ilaçlara başvurmayınız bunları uyguladığınız takdirde bir problem olmayacaktır boş yere sağlınızı bozmanıza gerek yok.

loading...

Yorumunuzu Bırakın