Vakıf Katılım hesap işletim ücreti almayacak

Türkiye'de kamunun 2nci katılım bankası olarak harekete başlayacak Vakıf Katlım, bireysel ve ticari bankacılık hizmetleri sunuyor. Bireysel müşteriler için cari hesap ve katılım hesabı ürünleri sunan Vakıf Katılım; konut ve taşıt finansman desteği ile de uygun vade seçenekleriyle finansman sağlıyor.

Vakıf Katılım hesap işletim ücreti almayacakVakıf Katılım hesap işletim ücreti almayacak
Vakıf Katılım Bankası.

26 Şubat’ta yarın Haliç Kongre Merkezi’nde açılış töreni yapılacak ve harekete başlayacak Vakıf Katılım müşterilerinden istikbal yılın 31 Ocak tarihine kadar hesap işletim ücreti almayacak.

Katılım bankası özellikleriyle hizmete başlayacak olan Vakıf Katılım Bankası bireysel ve ticari bankacılık hizmetleri sunacak. Vakıf Katılım, ziraat Katılım’ın ardından kamunun 2nci katılım bankası olarak harekete başlayacak.

Vakıf Katılım Bireysel Hesaplar

Vakıf Katılım, cari hesap ve katılım hesabı adı altında 2 tip hesap sunacak. Hesaplara bağlı banka kartı VKart ile müşterilerin ATM işlemleri ya da hesaba bağlı bakiyelerinden harcama işlemleri yapmalarına olanacak sağlanacak.

Cari Hesap

Vakıf Katılım’dan vadesiz olarak cari hesap açmak mümkün olacak, üstelik istikbal yılın 31 Ocak tarihine kadar hesap işletim ücreti de alınmayacak. Cari hesabınız ile istediğiniz zaman nakit yatıp, nakit  çekebiliyorsunuz. Vakıf Katılım’da cari hesaplar Türk Lirası ya da yabancı nakit cinsinden açılabiliyor.

Katılma Hesabı

Katılma hesapları tasarruflarınızı katılım bankacılığı prensipleri doğrultusunda başka bir deyişle faizsiz olarak değerlendirebileceğiniz hesaplardır. Vakıf Katılım’da Türk Lirası cinsinden ya da yabancı nakit ünitesi cinsinden katılma hesabı açabilmeniz mümkün olacak. Böylece faizsiz bir şekilde nakit nızı değerlendirerek kar payı alabileceksiniz. TL ya da yabancı nakit ünitesi cinsinden açılacak katılma hesapları; 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl vadeli olarak açılabildiği gibi, 1 yıl ve daha uzun vadeli kar payı ödemeli olarak da açılabilmektedir.

VKart

Cari ve katılım hesaplarınıza bağlı olarak verilen banka kartı, Vakıf Katılım’da VKart adını taşıyor. VKart ile diğer banka kartlarıyla yapabildiğiniz tüm bankacılık işlemlerini yapabiliyorsunuz. VKart ile Vakıf Katılım ATM’lerinden hesap bakiyenizi öğrenebilir, nakit çekip nakit yatırabilir, nakit transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilir ya da fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Vakıf Katılım Konut ve Taşıt Finansmanları

Konut finansmanı ve taşıt finansmanı adı altında da 2 tip finansman türü sunulacak.

Konut Finansmanı

Vakıf Katılım tarafından sunulan konut finansmanı desteği ile 120 aya varan vade imkanı ile bütçenize en uygun finansmanı sağlayabiliyorsunuz. Almak istediğiniz konutun %75’ine kadar finansman desteği verilebiliyor.

Taşıt Finansmanı

Vakıf Katılım’ın taşıt finansmanı ile 48 aya varan vadelerle 0 km ya da 2nci el otomobil alımlarınız için finansman desteği sağlayabiliyorsunuz. Üstelik 0 km araçlarda taşıt bedelinin %100’üne kadar finansman desteği alabilmeniz de mümkün oluyor.

Ayrıca, değerli eşya ya da dokümanları şube güvenliğinde saklamak isteyen müşteriler içinde kiralık kasa hizmeti verilecek. Vakıf Katılım, yarın 26 Şubat’ta formel faaliyetlerine başlamış olacak.


loading...

Yorumunuzu Bırakın