Vadesiz Döviz Hesabı için 5 Avantajlı Öneriler

Vadesiz Döviz Hesabı için 5 Avantajlı ÖnerilerVadesiz Döviz Hesabı için 5 Avantajlı Öneriler
Döviz

Ödemelerini ya da EFT, havale gibi işlemlerinizi döviz (USD, Euro gibi) üzerinden yapıyorsanız para nızın değerini koruması yahut olası düşüşlerde çok fazla etkilenmemesi için vadesiz döviz hesabı edinmeniz mantıklı olacaktır.

Bu yayında vadesiz döviz hesabı açtırmak isteyenlere 5 avantajlı önerimiz olacak. Aşağıda önereceğimiz herhangi bir bankadan döviz hesabı açtırdığınızda, ATM’lerden ve web şubelerinden dilediğiniz gibi döviz yatırabilir, havale ya da EFT’lerinizi alabilirsiniz.

Bankaların çoğu döviz hesaplarından belirli miktarlarda hesap işletim ücreti almaktadırlar. Bu yayının ilk önerisinde hesap işletim ücreti olmayan döviz hesaplarından birisini de görebileceksiniz. Bu arada sizlerinde önerdiği döviz hesapları bulunuyorsa bize tefsir bölümünden iletin.

1. Enpara – Vadesiz Döviz Hesabı (İşletim Ücreti Almıyor)

Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olan Enpara , döviz hesaplarından işletim ücreti almayan bankalardan birisidir. Enpara üzerinden açacağınız döviz hesapları için herhangi bir minimum tutar bulunmamaktadır. yani 1 amerikan dolarıyla da döviz hesabı açabilmeniz mümkündür. Enpara ile her bir döviz çeşidinden birer adet olmak kaydıyla; YTL USD ve EUR cinsinden hesap açılabilirsiniz.

iki İş Bankası – Vadesiz Döviz Hesabı

Türkiye’nin önde gelen bankalarından Olan İş Bankası’nda minimum 10 USD ile vadesiz bir döviz hesabı açabilirsiniz. Hesap işletim ücretinin 6 aylık dönemlerde 12 USD yansıdığı belirtilmektedir. İş Bankası vadesiz döviz hesabı açtığınızda, İş Bankası Bankamatik’lerinden döviz yatırıp, döviz çekebilirsiniz. İnternet şubesi kullanıyorsanız, bu şube üzerinden anında döviz hesabı açabilmeniz de mümkün.

3. halk Bankası – Vadesiz Döviz Hesabı

Döviz birisikimlerini yapabileceğiniz ve yeniden EFT, Havale alıp gönderebileceğiniz bir döviz hesabı arıyorsanız alternatifleriniz arasında olması gereken halk Bankası’ndan da hesap açabilmeniz mümkün. halk Bankası’da çoğu banka gibi döviz hesaplarından hesap işletim ücreti almaktadır. İnternet şubesi yahut halk Bank şubelerinden döviz hesabı açabilmeniz mümkün.

dört Garanti Bankası – Vadesiz Döviz Hesabı

İnternet şubeciliği ve mobil uygulamalarıyla Türkiye’nin en teknolojik bankalarından birisi olan Garanti Bankası’ndan vadesiz döviz hesabı açabilirsiniz. ATM’lerde döviz alım satımı, EFT ve havale yapabilirsiniz. Banka hesap işletim ücreti olarak 11 euro almaktadır. Birinci ve ikinci yarıyıl olmak üzere, toplamda yıl içinde 22 euro hesap işletim tutarı hesabınıza yansımaktadır. Garanti Bankası’ndan vadesiz döviz hesabınızı USD, Euro, GBP, JPY, AUD, CAD, CHF, DKK, KUD, MYTL NOK, SAR, SEK, UD, RON ve RUB para birisimlerinde açmanız mümkündür.

5. ziraat Bankası – Vadesiz Döviz Hesabı

ziraat Bankası’nda vadesiz yabancı para mevduat hesabı olarak geçen vadesiz döviz hesabınızı açabilmeniz mümkündür. Son zamanlarda web şubesi ve teknolojiye önem veren ziraat, diğer bankalara önemli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. ziraat web şubesi hesabınız varsa döviz hesabınızı anında açabilirsiniz. Bunun dışındaki başvuruları ziraat şubelerinden yapmanız gerekmektedir.


loading...

Yorumunuzu Bırakın