USB belleği MP3 çalara dönüştürün

USB belleği MP3 çalara dönüştürünUSB belleği MP3 çalara dönüştürün

USB belleği MP3 çalara dönüştürün

USB belleği hep yanınızda olacak bir MP3 çalar haline nasıl getireceğinizi aleni lıyoruz.

USB MP3 çalarlar oldukça yaygın, USB zihinler de derhal derhal her bilgisayar kullanıcısının sahip olduğu bir aygıt

Bu taşınabilir USB zihinleri kendiniz MP3 çalar haline getirebilirsiniz, elbette kulaklık çıkışı olmadığı için yolda dinleyemezsiniz.

fakat Winamp’ı portable hale getirip USB belleğe kurarak, taktığınız her bilgisayarda müzik dinleyebilirsiniz. Kendi koleksiyonunuz ve çalma listelerinizi amade bir şekilde yanınızda taşıyabilirsiniz.

Bu iş için bir tane USB zihin ve Winamp gerekiyor. Dünyanın en popüler MP3 çalar yazılımlarından olan Winamp, çok kuvvetli ve tesirli bir yazılım. Winamp’ı sitesinden indirip, taşınabilir USB belleğin bir alt dizinine kurarak işe başlayalım.

Winamp’ı portable hale getirmek

dolaysız USB’ye kurabileceğiniz gibi Program Files altından Winamp klasörünü de buraya kopyalayabilirsiniz. Daha sonra Winamp klasöründe bir metin dosyası oluşturun ve içine şunu edebiyat

start winamp.exe /inidir=ini

Bir metin dosyası oluşturup değişik kaydet seçeneğinden dosya sonunu .cmd yapabilirsiniz. Artık metin olmaktan çıkacak. İsmi winamp.cmd olmalı.

Bu dosyaya çift tıkladığınızda çalışacaktır. böylelikle Winamp ayar sihirbazı açılacak, buradan dosya ilişkilendirilmelerinin (File Associations) hepsinin işaretsiz olduğundan güvenilir olun. Yoksa Windows o dosya türlerini her açışınızda USB zihin takılı olsun ya da olmasın erişmeye çalışacaktır.

Üçüncü adımda anonim kullanıcı istatistiklerinin bildirimini de iptal ederseniz iyi olur.

Taşınabilir bir uygulamadan internete erişmeye çalışması, bilgisayarda kurulu emniyet yazılımları tarafından yanlış alarma neden olabilir. Ayrıca her taktığınız bilgisayarda firewall uyarılarıyla uğraşmak istemezsiniz.

böylelikle taşınabilir bir Winamp elde ettiniz. Aynı belleğe müzik dosyalarınızı da attığınız vakit bunları bu Winamp’ın müzik kütüphanesine eklerseniz arşivinizi her yerde kolayca kullanabilirsiniz.

eğer USB belleği bilgisayara taktığınızda Winamp’ın otomatik çalışmasını istiyorsanız bir autorun dosyası oluşturun. Bu da çok kolaydır, gene yeni bir metin dosyası oluşturup içine şunları girin:

[Autorun] Open=Winamp\winamp.exe
Action=Start Winamp Music Player

Daha sonra değişik kaydet seçeneğinden autorun.inf olarak kaydedin. Çalışmazsa metin içindeki dosya adresinin doğru olduğundan güvenilir olun. Ayrıca takılan bilgisayarlarda otomatik başlat seçeneğinin aleni olması gerektiğini de unutmayın.

loading...

Yorumunuzu Bırakın