Ücretsiz Hisse Senedi Alım Satım Uygulaması: Robinhood

Mobil aplikasyon üzerinden komisyonsuz pay senedi alım-satımı yapmayı sağlayan Robinhood, son yılların en çok konuşulan fintech girişimlerinden birisi

Ücretsiz Hisse Senedi Alım Satım Uygulaması: RobinhoodÜcretsiz Hisse Senedi Alım Satım Uygulaması: Robinhood
Robinhood, borsa piyasasında ücretsiz pay senedi alım satım yapılmasına olanak sağlayan bir mobil aplikasyon.

Bir süredir dikkatimi çeken Robinhood, borsada ücretsiz pay senedi alım satımı yapmayı sağlayan bir mobil aplikasyon.

En başından söyleyecek olursam, Robinhood şu anda yalnızca ABD ve Avustralya’da kullanılabiliyor. yasal zorunluluklar sebebiyle henüz 2 ülke dışında kullanılamıyor. Fakat Robinhood yetkilileri ideal planları kapsamında gelecekte herkesin, her ülkede kullanabileceği kürsel bir aplikasyon haline gelmek istediklerini belirtiyorlar.

Son yılların en çok konuşulan Fintech girişimlerinden Robinhood’u yahut komisyonsuz pay senedi alım satım işlemlerini yapabileceğimiz aplikasyonların genişlemesini, ülkemizdeki potansiyeli de göz önüne alınca çok da ırak olduğunu söyleyemem. Ülkemizde borsaya karşı alaka olduğu gibi aynı vakitte finansal teknolojilere de alaka bir hayli yoğun. İkisini birleştirince sanıyorum, işlerin daha da kolaylaşması herkes için iyi olurdu.

Uygulamaya art dönecek olursam, Robinhood’u bu kadar avantajlı yapan yalnızca komisyon almadan pay senedi alım satım işlemlerine aracılık yapması değil. Bu aplikasyon aynı vakitte borsa piyasası içerisinde yer almak isteyen küçük yatırımcıların da işini kolaylaştırıyor. Öyle ki şirketin 2015 yılında paylaştığı balakalere göre aplikasyon kullanıcılarının %25’i ilk defa yatırım yapmaya başlamış.

mevcut rakipleri E*trade ve Scottrade gibi 10 dolara yakın komisyon almıyor olması da Robinhood’u benzerlerinden ayırıyor.

Finansal teknolojiler alanında yenilikçi girişimciler arasında gösterilen Robinhood aplikasyonsını buradaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın