Uçakta Note 7 adıyla açılan Hotspot uçuşu erteletti

Amerika’da geçtiğimiz salı günü yapılan bir uçuşta bir yolcunun wifi cihazının ismini Samsung Galaxy Note 7 olarak değiştirmesi üzerine uçuş ertelendi.
Uçakta Note 7 adıyla açılan Hotspot uçuşu ertelettiUçakta Note 7 adıyla açılan Hotspot uçuşu erteletti
Samsung’un facia ile sonuçlanan uslu telefonu Galaxy Note Amerikan havacılık departmanı FFA tarafından yasaklanmıştı. FAA getirdiği yasak ile beraber Note 7’lerin uçakta kullanılmasını ve bagaja verilmesini tamamen yasaklamıştı. Lucas Wojciechowski Virgin Amerika’nın 358 uçuş numaralı San Francisco Boston uçağında bilgisayarını bağlamak için hotspot açtı.
Uçakta Note 7 adıyla açılan Hotspot uçuşu ertelettiUçakta Note 7 adıyla açılan Hotspot uçuşu erteletti
lakin hali ayrım eden yolcular davet tuşuna basarak kabin görevlilerine hali bildirdiler.   Kabin görevlilerinin hali pilotlara bildirmesi üzerine ise acil vaziyet duyuru edildi. Uçakta yapılan ikaz anonsları ve bilgilendirmelerden sonra ise pilotlar yapıkları anons ise cihazı bulduklarını ve diğer bir telefonda wifi hotspot adının Galaxy Note 7 olarak değiştirilmiş olduğunu açıkladı. Pilot o cihazın GN7 olmadığını dedi Note 7’nin Başına Neler Gelmişti? Samsung yeni amiral gemisi olarak yaz aylarında duyurduğu ve kısa sürede piyasaya sürdüğü Note 7 ile büyük bir facia yaşadı. aygıt satışa sunulduktan kısa müddet sonra patlama haberleri gelmeye başladı. İşin ciddileşmesi üzerine ise işletme ürünlerin satışını durdurdu. Cihazın bataryasından kaynaklanan problem sebebiyle cihazın pili alaz almaya başlıyor ve pil tamamen bitine kadar yangın sönmüyordu. Büyük sorunlara sebep olan bu hal karşısında işletme satışların durdurulmasının peşinden bütün cihazları arka toplattı ve kısa müddet içerisinde yeni bir batarya ile gelen ‘sorunsuz’ Note 7’leri tüketicilere göndermeye başladı. yalnız problem gene devam etti. Patlama sorununun çözülememesi üzerine ise işletme cihazın üretimini tamamen durdurdu ve bütün dünyada cihazları yeniden toplatmaya başladı. Uçaklarda kısa sürede yasaklanan aygıt için halen bazı havayolu şirketleri uçuş evvelinde emniyet anonsu yapıyor. firma uçağa binmeden önce cihazını değiştirmek isteyen kullanıcılar için havalimanlarında hususi değişim noktaları kurmuştu. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda da kurulan bu noktalar yüzünden Note7 sahipleri cihazlarını isterse S7 Edge ile değiştirebiliyor, isterse de bütün parayı iade alabiliyordu. Ayrıca güney Koreli teknoloji devi geçtiğimiz günlerde halen cihazlarını iade etmeyen kullanıcılar için bir aktüelleme yayınlayarak cihazın kullanılmaz hale gelmesini sağlamıştı.
loading...

Yorumunuzu Bırakın