Türkiye’de Sessizce Yaşamak mı Defolup Gitmek mi?

Türkiye’de Sessizce Yaşamak mı Defolup Gitmek mi?Türkiye’de Sessizce Yaşamak mı Defolup Gitmek mi?
Türkiye

Eski Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım’ın kardeşi İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım, Uğur Kurt’un ölümünün ardından “Ya bu ülkede eşşek gibi sessizce yaşayacaksınız ya da defolup gideceksiniz!” şeklinde tweet atmış ve daha sonra hesabını askıya almış sonrasında ise tweetlerini gizlemişti.

Türkiye’de basının sansürlendiği bir dönemde özellikle masum insanların öldürüldüğü bu hükümet döneminde bu gelişmelerin hiçbiri unutulup gidilmeyecek, yorumlarınızı ve düşüncelerinizi özgürce elimizden geldiği kadarıyla sizlere ulaştırmaya çalışacağız.

O tweetle alakalı sosyal medyada dile getirilen yorumlar:

– Şimdi diyecek ki ‘benim hesabım hacklenmiş, mesajları fırlatan ben değildim’…. ya madem bunları yazdın, delikanlı gibi de ki ‘evet ben yazdım kardeşim, benim düşüncem bu’. ama nerede gezer o yürek.

– Ağzınız başka söylüyor eliniz başka reynuyor. Söylediklerinizin arkasında duracak cesaretiniz bile yok. Bir laf söyleyip ardından yalanlama , laf cambazlığı. Ayıp ya… Bir gidin artık düşün yakamızdan…

– Hayır efendim, bu ülkede hiç kimse “eşşek gibi sessizce” yaşama yacak. İtirazı olan söyleyecek, protesto edecek. Bunu yaparken kanuna karşı gelirse gene yasalar çerçevesinde ve adilce yargılanacak, gerekirse cezasını çekecek. fakat “eşşek gibi” degil!

– Tama m müfettiş görevlendirilip soruşturma açıldıysa tweet istediği kişiye başka bir deyişle hedefine ulaşmış demektir yakında bakan mebus güvenlik Amiri falan olursa şaşırmayın.

– İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım çok kısa zama nda başbakan danışmanı, müsteşar, mebus olursa şaşırır mıyız? Tabiki hayır.

– Kendilerinden olana bir şey yapmazlar, onlara yargı işlemez, bekleyin görün sonucunu her zama nki gibi aklayıp olayın üzerini örtecekler.

– Ey Türk milleti artık kendisine gel; işte seni hep böyle gören bir iktidar ve sen o zihniyete rey veriyorsun. Bu ulus buna layık değil.


loading...

Yorumunuzu Bırakın