Turkcell’li atletler İtalya’da rekor için mücadele edecek

Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizmi, bugün İtalya’nın Chia kentinde başlayacak olan Avrupa Kros Şampiyonası’nda ehemmiyetli bir başarının peşine düştü. Ay-yıldızlı sporcular, kadınlarda şampiyonluk elde ederse, Türkiye bu organizasyonda bütün bireysel dallarda altın kazanan ilk diyar olacak.
Turkcell’li atletler İtalya’da rekor için mücadele edecekTurkcell’li atletler İtalya’da rekor için mücadele edecek
Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizmi, Avrupa Kros Şampiyonası’nda tarih yazmak istiyor. İtalya’nın Chia kentinde 11 Aralık’ta gerçekleşecek olan 23. Avrupa Kros Şampiyonası’nda ay yıldızlı sporcular, kadınlarda şampiyonluk elde ederse, Türkiye bu organizasyonda bütün bireysel dallarda altın kazanan ilk memleket olacak. milli sporcular daha evvel erkekler, U-23 erkekler, U-23 kadınlar, genç erkekler ve genç kadınlarda en az bir kere şampiyon çıkarmayı başardı. 31 sporculuk kafile 31 benlik ekiple İtalya’ya giden Türkiye’nin kadınlarda yarışacak atletleri arasında iki kere pistte şampiyonu olan Yasemin Can da yer alıyor Yasemin haricinde 3000 metre su engelli Avrupa üçüncüsü ve Balkan Kros eski şampiyonu Özlem Kaya, Avrupa 10 bin metre Kupası galibi Esma Aydemir, Alem Üniversiteler Kros şampiyonu Sevilay Eytemiş, 3000 metre su engelli Avrupa Şampiyonası finalisti Meryem Akdağ ve kros liginde bu sene gösterdiği performansla öne çıkan Sabahat Akpınar da yer alıyor.
Turkcell’li atletler İtalya’da rekor için mücadele edecekTurkcell’li atletler İtalya’da rekor için mücadele edecek
Son 3 şampiyonada 9 madalya Son 3 Avrupa Kros Şampiyonası’nda 9 madalya elde etmeyi başaran Türkiye adına daha önce şampiyonluk yaşamış olan Polat Kemboi Arıkan da kafilede yer alacak. Ay-yıldızlıların bir başka şampiyon atleti Ali Kaya ise sakatlığı sebebiyle İtalya kadrosundan çıkarıldı. 23. Avrupa Kros Şampiyonası’nda tarih yazmak isteyen Türkiye kafilesinde yer meydan sporcular ise şöyle: ERKEKLER: Ali Kaya, Polat Kemboi Arıkan, Kaan Kigen Özbilen, Alper Demir, Ramazan Özdemir, Cihat millet KADINLAR: Yasemin Can, Meryem Akdağ, Özlem Kaya, Sevilay Eytemiş, Esma Aydemir, Sebahat Akpınar U-23 ERKEKLER: Aras Kaya, haysiyet Aras, Ömer Tuncer, Saffet Elkatmış U-23 KADINLAR: Tubay Erdal, Tuğba Güvenç, Emine Hatun Tuna, Fatma Demir GENÇ KADINLAR: Pınar Demirtaş, Yayla Kılıç, Emine Akbingöl, Bahar Atalay, Sümeyye Erol, şaka Güneş GENÇ ERKEKLER: Ömer Oti, Sezgin Ataç, Ferhat Bozkurt, Nurkan Dağtekin, Ramazan Karagöz, Mustafa Özseçer
loading...

Yorumunuzu Bırakın