TURİZMDE SAHTE PANİK VE SAHTE KÖŞE YAZARLARI

TURİZMDE SAHTE PANİK VE SAHTE KÖŞE YAZARLARI TURİZMDE SAHTE PANİK VE SAHTE KÖŞE YAZARLARI
Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

http://www.facebook.com/fulyaozturkplacing

http://twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

TURİZMDE düzmece PANİK VE düzmece KÖŞE YAZARLARI

Son siyasi ve askeri gelişmeleri hepiniz takip ediyorsunuz. Rusya uçaklarıyla hava sahamıza birkaç kere ruhsatsız girince uçakları vurmuştuk; Rusya da turistlerini art çekti, meyve zerzhaneat alımını durdurdu. Şimdi de turizmde düzmece bir panik havası yaşatılıyor! halbuki ki geçen yıl duymamış mıydık Angelina Jolie-Brad Pitt çifti Türkiye/İzmir/Foça’da yazlık hane satın almamış mıydı? Bu yıl tatil için gelecekler…

Bu çift binlerce kilometre öteden en güzel yeri seçebiliyor da başka yabancı turistler sebep seçemesin? Ben turizm derneği başkanı olsam ilk silah tüccarlarından ve görgüsüz zenginlerden vazgeçerdim. Bir Rusya’ya mı bel bağladık yalnızca? Eğer öyleyse pazarlamanız, pazarlama iletişiminiz yanlış sayın şirketler.

Turizm pazarlamasını ne vakit yalnızca Rusya ve Almanya odaklı yapmaktan vazgeçeceksiniz? Dünyada 190 küsur ülke mevcut biliyorsunuz değil mi? Eğer ki benim vatandaşım kalkıp Maldivler’e gidebiliyorsa Maldivler’den sebep kalkıp gelemesinler? Tüm ülkenin gelmesine gerek yok; bir küme oradan bir küme buradan dolar taşar Türkiye. lakin bunu istemeyen aklınıza da şaşar Türkiye!

Bir kere şu “Blue Mosque Blue Mosque” (Sultanahmet Camii) tantanasını bırakalım turistler yalnızca camii için yahut yalnızca Eminönü için gelmiyor. İstanbul’u Boğaz’ıyla bir bütün olarak, bir metropolitan olarak ne vakit anlatacak ve pazarlayacaksınız merak ediyorum. Bir de şu turistik dükkanlarda yanlış yanlış satılan Arap feslerini ne vakit kaldıracaksınız??

Turizmin yalnızca Ege ve Akdeniz kıyılarından ibaret olmadığını ne vakit hatırlayacaksınız? Turisti en çok çeken Bodrum’da bir şişe suyun 30 Lira’dan, bir hamburartn 120 Lira’dan satılmasının ne vakit önüne geçeceksiniz? Bana ne silah tüccarları o parayı verebiliyorsa? Herkes silah tüccarı olmak zorunda mı?

Hiç köşe yazarı olmaması, hiç telhaneizyon programı yapmaması gereken insanları ha bire Avrupa’nın en kıyı köşe semtlerine gönderir; Türkiye vatandaşlarına ha bire Avrupa’yı gezmeyi pompalarsanız iç turizmi de böyle alaşağı edersiniz. Prag aşk şehri seyleyen bazıları daha Türkiye haritasını bilmiyor! Köşe yazarı olmalarını ise geçim hâlihazırda buram buram torpil kokuyor…

TURİZMDE SAHTE PANİK VE SAHTE KÖŞE YAZARLARI TURİZMDE SAHTE PANİK VE SAHTE KÖŞE YAZARLARI

Blue Mosque Blue Mosque FULYA ÖZTÜRK PLACING hamburger köşe yazarı manşet RUSYA düzmece SİLAH TÜCCARI TURİZM 2016-02-20
loading...

Yorumunuzu Bırakın