TUBA ERGIN ‘FUTURE IMPERFECT’

TUBA ERGIN, 2016-2017 güz kış koleksiyonu  “Future Imperfect” ile  Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul‘a damgasını vurdu. Düzenlenen defile ile tanıtılan koleksiyon izleyicilerden tam not aldı.

Zorlu Center’da gerçekleşen defileye Zuhal-Ceylan Piriççioğlu, Ayşegül-Ahmet Hotiç, Günsel Ülkü, Aslı Ekşioğlu, Özlem-Tunç Dalga’nında aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Koleksiyonlarını sıradışı, güçlü, çevreye duyarlı ve rafine kadınlar için tasarlayan moda tasarımcısı TUBA ERGIN, 2016/17 güz kış döneminda Japon okçuluk sana tı Kyudo’nun tradisyonel kostümlerinden, kış ormanlarının dokularından ve renk paletinden esinleniyor. Future Imperfect koleksiyonu, Japon inanışına göre mükemmel olmayanın mükemmelliği ile doğmuş geleceğin tasarım anlayışını vurguluyor.Güçlü, doğa ile dengede, özgün ve sıradışı bir kadın kahramanı betimleyen 45 parçalık koleksiyonda kara antrasit, lacivert, ekru, petrol yeşili, bordo ve kiremit tonları yargıç Koleksiyonun ana kumaşları, taşlanmış ipek, şifon, cupro, takımlık dökümlü yünler, vejetal deri.

Defilenin koreografisi Yasin soy kumaşlar Ege Doku, 3D uygulamalar 3D Print Dünyası ve Istanbul MakerLab, saç Hande Haluk imzasıyla, makyaj MAC ürünleriyle yapıldı.

2016/17 güz kış dönemi Aslı Ekşioğlu Ayşegül-Ahmet Hotiç fashion week Future Imperfect Günsel Ülkü manşet Özlem-Tunç Dalga Tuba Ergin Zuhal-Ceylan Piriççioğlu 2016-03-19
loading...

Yorumunuzu Bırakın