İTÜ FASHION SHOW…

İTÜ FASHION SHOW, İTÜ – FIT (Fashion Institute of Technology) Moda Tasarımı Programı’nın her akademik yılı nihayetinde gerçekleştiriliyor. Bu yıl 9.’su gerçekleştirilen ve gelenekselleşen “İTÜ FASHION SHOW” ile 2015-2016 dönemi öğrencileri mezun oldular.

İTÜ Rektörlüğü’nün katkıları, Ece Vahapoğlu ve Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumu ile gerçekleşen gecede 23 manken, üniversitelilerin 2017 yılı İlkbahar-Yaz dönemi için yarattığı tasarımları sergilediler.

İTÜ FASHION SHOW… İTÜ FASHION SHOW…

Yarışmaya katılan öğrenciler, seçtikleri tema doğrultusunda hazırladıkları tasarımlarıyla hazır giyim ve moda sektörünün önemli temsilcilerinin karşısına çıktı. Yarışmanın seçici jürisinde; LC Waikiki Üründen mesul genel Müdürü Maria Comfort ve LC Waikiki kuruluşsal Akademi Direktörü Gülperi Savcı Tandar yer aldı. LC Waikiki, tasarımlarını beğendiği Sibel Yanmaz’ı LC Waikiki özel ödülü ile ödüllendirdi. LC Waikiki özel ödülünü kazanan Yanmaz, LC Waikiki kuruluşsal Akademi’nin styling eğitimini alacak.

LC Waikiki kuruluşsal Akademi Direktörü Gülperi Savcı Tandar, LC Waikiki’nin İTÜ Fashion Show sponsorluğu ile alakalı olarak şunları söyledi; “LC Waikiki olarak, üniversitede okuyan gençlerimizin de çalışmak istediği şirketler arasındayız ve bu vaziyet bizim için gurur verici. Üniversite öğrencileriyle pek çok projede bir araya geliyoruz, LC Waikiki kuruluş kültürünü paylaşıyoruz. Geleceğin moda tasarımcıları ile böyle bir platformda bir araya gelmekten ötürü mutluyuz. LC Waikiki olarak, gençlerin heyecanını sektör tecrübeleri ile buluşturup, beraber daha iyi işler çıkarmak için her vakit hazırız. LC Waikiki kuruluşsal Akademi ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında, bugün gerçekleştirdiğimiz proje dışında hazır giyim ve perakende sektörüne yönelik uzman eğitim programları geliştirmek üzere birçok işbirliğinde bulunuyoruz. Kurumların ilim ve akademi çevreleriyle yakın temasta olmak, beraber ortak projeler üzerinde çalışmak bizler için çok önemli. LC Waikiki’nin sektördeki öncü rolünü, eğitim ve akademik işbirlikleri hakkında da sürdürmeyi istek ediyoruz.”

Fashion Institute of Technology FIT İTÜ İTÜ FASHION SHOW lc waikiki manşet MEZUN moda Tasarım 2016-05-31
loading...

Yorumunuzu Bırakın