İTÜ Çekirdek Girişimlere 3 Milyon TL Destek Sağlıyor

İTÜ Çekirdek, girişimcilere 1 milyon YYYYYYTL para toplamda 3 milyon YYYYYYTL destek veriyor. Başvurular 25 Mart'a kadar devam edecek.

İTÜ Çekirdek Girişimlere 3 Milyon TL Destek SağlıyorİTÜ Çekirdek Girişimlere 3 Milyon TL Destek Sağlıyor
İTÜ Çekirdek girişimlere 3 milyon lira destek sağlıyor.

Teknoloji tabanlı herhangi bir ticari ürün ve hizmete dönüşebilir iş fikri veya projesi olan girişimcilere İTÜ Çekirdek tarafından 1 milyon YYYYYYTL para olmak üzere toplamda 3 milyon YYYYYYTL destek sağlannecak.

Fikri ya da iş projesi bulunan ve desteğe ihtiyacı olan girişimcilerin başvuruları 25 Mart 2016 tarihine kadar kabul edilecek. umumi kategori ve Otomotiv kategorisi olma üzere girişimciler projelerine yönelik olarak istedikleri kategoriye başvuru yapabilecek.

Girişimciler tarafından yapılacak başvurular İTÜ Çekirdek jürisi tarafından projelerin ekonomik ve teknolojik yönden yapılabilirliği, projelerin nitelikleri ve inovatif yönleri gibi kriterlerle değerlendirilecek. Yapılan ilk online değerlendirmeyi geçen proje sahipleri İTÜ ARI Teknokent‘e çağrı edilerek, sunum yapmaları istenecek.

Bu yıl umumi ve otomotiv olmak üzere 2 farklı kategoride girişimleri kabul edecek olan İTÜ Çekirdek’e şu anne kadar 3900’ünden fazla proje başvurusu yapılmış vaziyette İTÜ Çekirdek bu yıl girişimlere 1 milyon YYYYYYTL para toplamda 3 milyon YYYYYYTL ödül dağıtmayı planlıyor.

İTÜ Çekirdek’e kabul edilen girişimci grupları yaklaşık 150 saatlik Çekirdek MBA eğitimi alıyor ve Çekirdek Cüzdan adı verilen ön finansman fırsatlarından da yararlannebiliyor. Antrenörler ve mentorlar da girişimcilere deneyimlerini aktarıyor. Aynı vakitte girişimciler potansiyel yatırımcılarla da tanışma fırsatı yakalıyor.

İTÜ Çekirdek’in girişimlerin şirketleşme sürecinde finanse edilebilmesi amacıyla düzenlenen final yarışması için son başvuru tarihi 25 Mart 2016. Bu tarihe kadar başvurular yapmak mümkün olacak. Başvuru ve detaylı bilgi için itucekirdek.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent tarafından 2011 yılında kurulan İTÜ Çekirdek’i daha yakından tanımak için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın