TROY’un hedefi kart kullanmayan yüzde 60

1 Nisan 2016 tarihi itibariyle kullanıma hazır hale gelen 28 Nisan'da ilk işlemle kullanıma sunulan Troy, Türkiye’de akça kullanan yüzde 60'lık kesimi amaçlıyor

TROY’un hedefi kart kullanmayan yüzde 60TROY’un hedefi kart kullanmayan yüzde 60
TROY - tanıtım toplantısından / @troyodeme

durumu hazırda ülkemizde yaygın olarak kullanılan MasterCard, Visa, Amexco gibi ödeme sistemlerine rakip olan Troy, yakın vakitte çeşitli kampanya ve promosyonlarla müsabaka etmeye çalışacak olsa da Türkiye’de tüketim harcamalarının yüzde 60’ının akça yapıldığını belirten Bankalararası yaşlı Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, Türkiye’nin Ödeme Yöntemi – Troy’un harcamalarını akça yapan yüzde 60’lık kesimi hedeflediğini belirtiyor.

28 Nisan tarihi itibariyle ilk işlemle kullanıma sunulan Türkiye’nin Ödeme Yöntemi (Troy) şimdilik yalnızca anlaşma sağlanan 10 banka aracılığıyla alınabiliyor. Önümüzdeki sene 29 bankanın tamamının Troy yaşlı verebileceği de belirtiliyor.

Banka yaşlıı, Kredi yaşlıı ve Ön Ödemeli yaşlı ürünleri olarak sunulacak Troy yaşlılara yönelik yapılacak promosyon ve kampanyaların da bankalar tarafından belirlenecek olması her bankada farklı TROY kampanyası göreceğimiz anlamına geliyor.

mevcut banka yaşlıı, kredi yaşlıı ve ön ödemeli yaşlıların tüm ödeme hizmetlerini sunacak TROY logolu yaşlılar, anlaşmalı bankalara başvuru yoluyla alınıp, POS cihazları üzerinden alışveriş, temassız ödeme ve e-ticaret sitelerinde kullanılabilecek.

Aynı vakitte mevcut MasterCard ve Visa yaşlı gibi ödeme sistemlerinin geçerli olduğu banka yaşlıı, kredi yaşlıı ve ön ödemeli yaşlılar banka müşterisinin talep etmesi halinde TROY yaşlılarla değiştirilebilecek.


loading...

Yorumunuzu Bırakın