TEB Girişim Evi Dünyaya Örnek Oluyor

TEB Girişim Evi Dünyaya Örnek OluyorTEB Girişim Evi Dünyaya Örnek Oluyor
TEB Girişim Evi Dünyaya Örnek Oluyor

Özel bankacılık adı alında melek yatırımcı ve girişimcileri buluşturmaya başayan TEB, büyük destek sunuyor. Şu anne kadar 1,8 milyar dolar seviyesinde yatırım yapılan Gust.com‘un CEO’su ve Angel Investing kitabının yazarı David Rose, geçen hafta gerçekleşen Startup Türkiye etkinliğinin mesken konuşmacılarından biriydi.

David Rose’u Türkiye’ye çağrı eden TEB’in Bireysel Özel Bankacılık Kıdemli umumi Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi ile Gözde Yeniova, melek yatırım ekosistemindeki planları üzerine konuştu. Hazine Müşteşarlığı’ndan melek yatırım ağı olarak etkinlik göstermek üzere sertifika meydan ilk banka olan TEB’e bu mevzuda çok fazla talep geldiği belirtiliyor.

TEB’e bireysel başvuruların yanında müessesesel şirketlerin özellikle AR-GE departmanlarından da talepler geldiği belirtiliyor. Gökhan Mendi, melek yatırımcılık ekosistmeine yaptıları katkının BNP Paribas tarafından da örnek olarak gösterildiğini belirtti.

Gökhan Mendi: “BNP Paribas’ın bizim gibi girişimcilik platformu yok. Bu mevzuda şu anda bizden know-how alıyorlar. TEB girişim evi ve melek yatırım platformumuz ile küme bünyesinde inovasyon ödülü aldık, şimdi diğer ülkelerde de bizim modeli kopyalıyorlar. Girişim Evi modeli, Fransa ve birkaç ülkede başladı ama melek yatırım platformu henüz yok. dört;talya ise bizden örnek alarak aplikasyon yapıyor.”

Geçtiğimiz günlerde Hazine Müsteşarlığı tarafından TEB’in Melek Yatırım Platformu akredite bir melek Yatırımcı Ağı olarak onaylanmış ve Türk ekonomi Bankası bireysel katılım yatırımcısı lisansı veren ilk banka olmuştu.

Son yayınlar

Banka kartı kopyalama dolandırıcılığından nasıl korunuz

Oprah Winfrey’den Başarıya Ulaştıracak 8 Önemli yaşam Dersi

zorunlu Yaşamsal Giderlerden Tasarruf Yapabilmeniz için dört Yol

Yurtdışında Eğitim Almak için Gereken 5 Şart

7 Maddede zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi

Bu Hafta Öne Çıkanlar

Sağlıksız beslenme alışkanlıkları çok daha pahalıya mal oluyor

Yatırım Yapmayı Kolaylaştıran 6 Teknolojik Gelişim

dört;ngiliz Kraliyet Ailesi’nin gelirleri nereden geliyor?

loading...

Yorumunuzu Bırakın