Tahmini Kredi Notu Öğrenme Testi

Tahmini Kredi Notu Öğrenme TestiTahmini Kredi Notu Öğrenme Testi
Kredi Notu Öğrenme Testi

Bildiğiniz gibi kredi notu öğrenme işlemleri için Findeks’e yahut bankalardan öğrenecekseniz de bankalara belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Son zamanlarda kredi notu kavramını çok sık duyduğunuza eminim. Çünkü, bankalardan yapılan tüm kredi ve kredi kartı gibi ürün başvurularında bu not karşımıza çıkıyor.

formel olarak kredi notu Findeks ve bankalar üzerinden öğreniliyor. Eğer daha önce kredi notunuzu öğrenmediyseniz, sizin için güzel bir haberim var! Tahmini olarak not hesabı yapabileceğiniz şahane bir test hazırladım. Test sorularını Kredi Kayıt Bürosu’nun bildirdiği üzere, bireysel kredi notunu etkileyen faktörlerden derledim.

5 soruluk testi çözmeniz durumunde tahmini kredi notunuzun kaç olduğunu ve hangi grupta yer aldığını öğrenebilirsiniz. Unutmayın ki, sonuçlar tahminidir ve formel olarak kredi notunuzu öğrenmek için şu bağlantıya göz atabilirsiniz.

Test sonuçlarına göre kredi notunuz beklediğinizden düşükse, kredi notu yükseltme teknikleri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz. Öte profilden kredi notu kaç olmalı diye merak ediyorsanız, alakalı yazı üzerinden kredi notu tablosuna ulaşabilirsiniz.

fert Kredi Notunu Etkileyen Faktörler

Testin sorularını hazırlamış olduğum ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından bireysel kredi notunu etkilediği bildirilen faktörleri ve yüzdeleri aşağıdan görebilirsiniz.

Kişisel kredi ve kredi kartı düzenli ödeme alışkanlıkları: %30
Mevcutta bulunan hesap ve mevcut borç durumu: %25
Yeni kredi arayışı ve kredi başvuru sıklığı: %20
Geçmiş ve durumu hazırda kredi kullanım yoğunluğu: %15
Açıklanmayan Diğer Etkenler: %10


loading...

Yorumunuzu Bırakın