İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!

Apple’ın bir senedir beklenen koca etkinliği başladı. Şirketin CEO’su Tim Cook’un da katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlikte iPhone 6 görücüye çıktı.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus isimiyle tanıtılan 2 yeni aygıt Apple’ın ürettiği en kibar aygıtlar olarak tarihe geçti.

Apple’ın sayısız defa fotoğrafı internete düşen; yalnız gerçek fotoğrafının hangisi olduğu anlaşılmayan telefonu iPhone 6 lansmanı başladı. Apple CEO’su Tim Cook açılış konuşmasında “Vizyonuyla görüntüsüyle iPhone hep öteye gitti. Bugün biz burada en büyük en yeni iPhone’u tanıtıyoruz.” diye konuştu

Bu sırada monitörlarda ilk iPhone 6 görüntüleri de yayınlandı. Beklendiği gibi iPhone 6 2 değişik ölçüde piyasaya sürülecek. Sızan bilgilerde yer aldığı gibi iPhone 6 4.7 inç monitörne, iPhone 6 Plus ise 5.5 inç monitörne sahip olacak.

İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!

İŞTE FİYATI

izah edilen ilk ücretler ise şöyle…

16 GB iPhone 6: 199 dolar

32 GB iPhone 6: 299 dolar

128 GB iPhone 6: 399 dolar

İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!

iPhone 6 Plus’ın 16 GB’lık modelinin ücreti ise 299 dolardan başlıyor. 9 ülkeye siparişler 19 Eylül’de başlannecak. Ön siparişler 12 Eylül’de alınacak. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus bu senenin sonuna kadar 115 ülkede satışa sunulmuş olacak.

16 GB iPhone 6 Plus: 299 dolar

32 GB iPhone 6 Plus: 399 dolar

128 GB iPhone 6 Plus: 499 dolar

İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!

Yeni iPhone’larda A8 adlı yeni ve gelişmiş bir işlemci kullanılıyor. böylelikle var iPhone’lara kıyasla yeni iPhone’lar neredeyse yüzde 50 oranında daha süratli çalışıyor.

Phone’lar artık yatay monitörda da kullanılabilecek. Tıpkı ufak iPhone monitörlarını genişçe iPad formatında kullanmak gibi… yani anne iPhone monitörındayken telefonunu yatay forma getirdiğinizde artık aygıtı geniş monitör olarak yatay formatta kullannebileceksiniz.

Halihazırda aplikasyon geliştiricileri iPhone 6 için oyun yapmaya çoktan başladılar bile. Super Evil Megacorp. adlı şirket de bunlardan biri… Tıpkı oyun konsolunda oyun oynar gibi iPhone üzerinden oyun oynama tecrübesi yaşayacaksınız.

WİFİ İLE TELEFON ARAMA

Yeni iPhone’larda bulunan M8 devinim işlemcisi yüzünden artık bisiklete binerken yahut koşu yaparken kayıt tutabilecek ve kat ettiğiniz mesafeyi anbean görebileceksiniz.

İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!

Bunun haricinde WiFi üzerinden artık telefon aramaları yapmak da olası WiFi fileından kopmanız durumunda ise normal hücresel file üzerinden telefon görüşmesine kocaam edebileceksiniz.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta 8 megapiksel dahili kamera yer alıyor iPhone 5S’e kıyasla daha yeni bir sensöre sahip olan yeni iPhone modellerinde 2 kat daha süratli odaklama yapabiliyorsunuz.

iPhone 6 Plus’ın 5.5 inç Retina HD monitörı 1920 x 1080 piksel çözünürlük sunuyor. iPhone 6’nın 4.7 inç’lik Retina monitörıysa 1344 x 750 piksel çözünürlükle potansiyel müşterilerin karşısına çıkıyor. Her 2 monitör da geçen sene piyasaya sürülen modellerde bulunan 1136 x 640 piksel çözünürlüklü monitörlara kıyasla bir sıçrama manasına geliyor.

İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus

Şirket iPhone 6’yı tanıtacfileı etkinlikte büyük monitörlı telefon dönemini de ilk defa açacak. Bugüne kadar ürettiği en büyük monitör inç boyutundayken bu akşam Apple iPhone 6’nın 2 sürümünü tanıttı.

Apple’dan o saat geldi! lakin iWatch değil!

İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!

ÜNLÜLER SALONDA

Apple’ın lansmanında meşhur isimler de yer alıyor. Medya kocai Rupert Murdoch iPhone 6 lansmanına katılan meşhur isimlerden birisi Murdoch’ın uslu saat iWatch için hazırlannen gazeteyi tanıtacfileı konuşuluyor. Öte profilden meşhur U2 grubunun yeni albümünü iPhone 6 etkinliğinde tanıtması bekleniyor. Beats markasını 3 milyar dolara Apple’a satan meşhur hiphopçu Dr. Dre de etkinliği izleyenler arasında.

İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus!

HESAPLAR SAATTEN

Öte profilden geçtiğimiz haftalarda Apple mobil ödemeler için devinime geçti. Şirketin, American Express (AmEx), MasterCard ve Visa ile işbirliği yaptığı iddia edildi. Bu da Apple’ın NFC’li iPhone 6 ile kredi kartlarının yerini almaya hazırlandığını gösteriyor. Apple böylelikle mobil ödeme özelliğiyle hem uslu telefonlar hem de mobil ödemeler endüstrisinde de iddialı olmaya hazırlanıyor.

Kaynak:Mynet

loading...

Yorumunuzu Bırakın