Starbucks birçok bankadan daha fazla mevduata sahip

Starbucks'ın ön ödemeli yaşlılarında yer meydan mevduat miktarı ABD'nin bazı mahalli bankalarını geride bıraktı. İlk çeyrek sonuçlarına göre ön ödemeli yaşlılar ve mobil aplikasyon üzerinden ödenen sipariş bedellerinin rakamı 1,2 milyar dolar oldu.

Starbucks birçok bankadan daha fazla mevduata sahipStarbucks birçok bankadan daha fazla mevduata sahip
Starbucks ve ön ödemli yaşlıları.

Gelişen teknolojiyle beraber finansal alışkanlıklarımızda değişmeye devam ediyor.

The Wall Street Journal analistleri insanların para larını kasalarında (yastık altında) ya da yalnızca bankalarda tutmadıklarını kanıtlayan bir araştırma yayımlandı.

WSJ analistleri tarafından yayımlanan araştırmada Amerikalıların çoğunun para larını banka dışında elektronik cüzdanlarda ya da ön ödemeli yaşlı gibi benzeri herhangi başka yerde tutmayı yeğleme ettiklerini ortaya koydu.

ABD ve Kanada gibi ülkelerde indirim yaşlıları ya da bazı mağazaların müşterileri için özel olarak sunduğu ön ödemeli yaşlı kullanımı oldukça yaygın, sanıyorum ki bu hiçbirimiz için sürpriz olmadı.

Asıl sürpriz olan ünlü kahve dükkanları zinciri Starbucks’ın müşterileri için sunduğu ön ödemeli Starbucks Card’larda bulunan mevduat miktarı. 2016 yılı birinci çeyrek sonuçlarına göre Starbucks Card’lar ve Starbucks’ın ABD mağazalarında sunduğu mobil ödeme ile toplanan para miktarı 1,2 milyar doları aşmış.

Bu rakam ABD’nin bazı mahalli bankalarından; California Republic Bank, Mercantile Bank of Michigan ve Discover Financial Services gibi finansal kuruluşlarda bulunana mevduat miktarının oldukça üstünde.

Starbucks Card, Starbucks tarafından müşterilerine sunulan ön ödemeli bir yaşlı. Ünlü markanın müşterileri tarafından alınan bu yaşlılara Starbucks mağazalarından ya da internetten bakiye yükleniyor. Bu yaşlıa sahip olan müşteri, yaşlıında bulunan bakiyeyle Starbucks’tan alışveriş yapabildiği gibi aynı vakitte çeşitli indirimlerden de yararlanabiliyor. Kanadalı ve Amerikalı tüketicilerin yüzde 41‘inin kahve siparişlerinde yalnızca benzeri ön ödemeli yaşlıları kullanarak ödeme yaptıkları biliniyor. Bir başka veriye göre de Starbucks mağazalarından verilen kahve siparişi ödemelerinin yüzde 20’si akıllı telefonlar üzerinden yapılıyor.

İlk çeyrek sonuçlarındaki 1,2 milyar dolarlık ödeme miktarıyla Starbucks’ın birçok mahalli bankadan daha çok mevduata sahip olduğu belirtilirken, gelişen teknolojinin finansal alışkanlarımızı da değiştirmeye başladığını söylemek yanlış olmayacaktır.


loading...

Yorumunuzu Bırakın