Söz sırası Gmail’in babasında

Söz sırası Gmail’in babasındaSöz sırası Gmail’in babasında

Söz sırası Gmail'in babasında

Gmail’in yaratıcısından herkesin merak ettiği soruya yanıt geldi: Google Wave asla tehdit olamaz.

Google’ın son radde kapsamlı ve oldukça iddialı yeni iletişim platformu Google Wave, tradisyonel e-posta için bir tehdit oluşturuyor mu? Bu soru geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantı da Gmail’in arkasındaki en ehemmiyetli ad olan Paul Buchheit’e soruldu.

Buchheit, durumu hazırda iletişim yöntemleri hakkında farklılik yaratan pek çok farklı vasıtanın ortaya çıktığını dedi Twitter ve Facebook gibi yeni nesil online iletişim yöntemlerinin bile e-posta kullandığını ve sizi takip eden yeni kullanıcıları ya da gelen mesajların size e-posta ile haber verildiğini anımsattı

Google Wave’i ise e-postayı yok edecek bir buluş olarak görmediğini, Wave’in Twitter ya da Facebook gibi seçeneklere bile rakip olmayacağını denen Buchheit, kendisinin Google Wave’i deneyip denemediği sorusu üzerine gülerek; “Henüz denemedim. Davetiye gelen kutumda duruyor” söyledi E-postanın basit basit yok olmayacağını da denen Buchheit; “E-posta ortadan yok olmayacak. Muhtemelen asla yok olmayacak. Robotlar hepimizi yok edene kadar e-postada mevcut olmaya devam edecek” diye konuştu.

loading...

Yorumunuzu Bırakın