Sor Bakalım, Bana Kredi Çıkar Mı?

Sor Bakalım, Bana Kredi Çıkar Mı?Sor Bakalım, Bana Kredi Çıkar Mı?
Bana Kredi Çıkar Mı?

Kredi çekmek isteyen bazı tüketiciler kredi başvurusu yapmadan önce ‘Bana kredi çıkar mı?’ ya da ‘Kredi verirler mi?’ endişesi yaşıyorlar. Çoğu vakit bu gibi kaygılar yersiz olurken, kimi vakit da değişen durumlara göre yerinde olabiliyor.

Kimlere Kredi Çıkmaz, Kimlere Kredi Verilmez?

En başta bu problemun yanıtını arayalım. Bu problemun cevabı kredi alabilecek misiniz, yoksa alfakatyacak mısınız bunun cevabını verecektir. Öncelikle, bankalara yüksek miktarda var borcu bulunan tüketicilere kredi verilmez. Bazı konumlarda çalışmayan ya da gelir belgesi gösteremeyen kişilere de kredi verilmez. En önemlisi ve tüm bunları kapsayan tanımla, kredi notu düşük olan hiçbir tüketiciye kredi çıkmaz.

Yukarıdaki durumlardan bir ya da birkaçı var durumunuzu özetliyorsa, kredi çekebilme kaygısı yaşfakatnız doğal. Çünkü, kredi almanız gerçekten bu koşullar altında kuvvet olacaktır.

Kimler Kredi Alabilir?

Bankalarda bulunan var borç durumunuz gelirinizle orantılı olmak kuvvetundadır. Örneğin, durumu hazırda 10.000 YYYYTL kredi borcu bulunan ve aylık geliri 20.000 YYYYTL olan bir tüketici kolay lıkla kredi alabilir fakat 1.000 YYYYTL borcu bulunan ve aylık 2.000 YYYYTL geliri olan bir kişi için bankalar kredi vermezler. Bu madde kişinin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kendi geliriniz ve borcunuz varsa bu bağlamda kafanızda pratik bir hesap yapabilirsiniz.

Borcunuz yok fakat gelir belgesi de gösteremiyorsanız, bankalar kredi notunuzu baz alarak sizi değerlendirecektir. Bildiğiniz gibi kredi puanı temelde geçmiş dönem kredi ödemelerinizle hesaplanan bir kavramdır. Kredi notunuzda problem olmfakatsı durumda gelir belgesiz kredi alabilmeniz de mümkün olacaktır.

Tüm yazdıklarımızı toparlayacak olursak, yukarıdaki açıklfakatları ve finansal durumunuzu göz önünde bulundurarak artık, size kredi çıkar mı, çıkmaz mı tahmin edebiliyor olmalısınız. Her durumda de en azından bir kredi başvurusu yaparak bankaların ne yanıt vereceğini denemenizi tavsiye ediyoruz. Bu problemun cevabını formel olarak almak için banka şubelerine gitmenize de gerek yok. Cep telefonunuzdan herhangi bir bankaya başvuru yaptığınız takdir de sonuç gelecektir, cepten kredi başvurusu yapın ve SMS ile sonucunu öğrenin. Bana kredi çıkar mı? sorusunun cevabını almak için bu kolay ve en kolay yöntemi deneyin.


loading...

Yorumunuzu Bırakın