Size de bankanız “Bunları Yemeyin!” dedi mi?

Bankalararası ihtiyar Merkezi (BKM), dolandırıcılıklara karşı bilinçlendirmek adına son radde dikkat çeken 'Bunları Yemeyin!' kampanyasını başlattı.

Size de bankanız “Bunları Yemeyin!” dedi mi?Size de bankanız “Bunları Yemeyin!” dedi mi?
Bankalararası ihtiyar Merkezi - Bunları Yemeyin İlanı

Bankalararası ihtiyar Merkezi (BKM), her geçen gün daha önemli hale gelen dolandırıcılık vakalarına yönelik farkındalık yaratmak için Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli’nin kampanya yüzü olduğu Bunları Yemeyin! adlı kampanyayı başlattı.

Banka müşterilerine Diyetisyen Taylan Kümeli’nin tavsiyesi olarak ‘Bunları Yemeyin!’ başlığıyla gönderilen e-posta bültenlerinin son radde dikkat çekici olduğunu söylemeliyim. Ünlü Diyet Uzmanı ‘Taylan Kümeli’, ‘yemek’, ‘tavsiye’ ve ‘banka’ bir araya geldiğinde saniyelik akıl tutulması yaşamamak mümkün olmasada kampanya gerçekten dikkat çekici ve etkili.

Gönderilen e-posta bültenlerinde polis, savcı, asker, bankacı, sigortacı olduğunu iddia eden dolandırıcılara dikkat edilmesi gerektiği, armağan kazandınız şeklinde cep telefonlarına gelen mesajlara saygınlık edilmemesi gerektiği ve şifrelerin kimseyle paylaşılmaması gerektiği gibi uyarılar yer alıyor.

Ayrıca,  konuyla ilgili Dolandırıcılardan Korunmanız için 6 İpucu adlı yayına göz atabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın