Sınava Son Gün Nasıl Çalışılır ?

Sınava Son Gün Nasıl Çalışılır ?Sınava Son Gün Nasıl Çalışılır ?
sınava son gün nasıl çalışılır

SINAVA SON GÜN NASIL ÇALIŞILIR?

Hayatımızda hafif olan şeyleri en sona bırakıp zorlardan başlarız işlere. Peki sona bıraktıklarımızda düşündüğümüz kadar hafif değilse ne yapacağız?

Sınava son gün kaldığını ayrım ettiğinizde aslında yapacak çok şeyiniz yoktur. lakin işe formül ezberlemekle başlayabilirsiniz. Aklınızda hepsi kalmayacaktır fakat işinize yarabilir. Formülleri daha kolay akılda tutmak için beyninize ayrımlı şekillerde kodlayabilirisiniz. Kimya dersi için;

İdeal gaz denklgüveniliri (pv=nrt), ‘paran varsa ne rahat’ şeklinde kodlfakatk size avantaj sağlayacaktır.

Tabi her ders için yaparsanız kodlfakatlar bir birine karışabilir.

İkinci bir çözüm olarak çıkmış soruları çözebilirsiniz, azda olsa bir bilginiz vardır. Onları çıkmış sorularla pekiştirmek sınava çalışmanıza yardımcı olacaktır.

Sınava Son Gün Nasıl Çalışılır ?Sınava Son Gün Nasıl Çalışılır ?

Kopya kağıdı nasıl hazırlanır ?

Kopya hazırlar gibi konuya çalışın, hatta kopya hazırlayın, hazırlarken çok şey öğreneceksiniz; çünkü sadeleştirdiğiniz cümleler sizin anlayabileceğiniz şekildedir. Ve beyniniz en sade şekilde öğrenerek size kolay lık sağlar. Hazırladığınız kopyaları çöpe atmayı unutmayın lütfen, ne de olsa fakatç ezber yapabilmek.

Söylediğim örneklerle son güne son saatlere kadar bir şeyler yapabilirsiniz, fakat ne olursa olsun yüksek bir başarı beklememelisiniz. Size yalnızca anlık yardımcı olacaktır.

Ve Öğrencilik yaşamının en büyük zorluklarından biridir sınavlar. Bu ürpertici bir gerçektir. Öğrencilerin üzerinde büyük bir baskı oluşturmasına rağmen,geleceğimizi belirleyen dev maraton yanıt anahtarını kodlayacağımız günün,gecesine kadar göz ardı edilebiliyor. oysa en iyi arkadaşlarımızla tanıştık,bitip tükenmek bilmeyen enerjimizin başımıza açtığı nice iş,muhteşem deneyimler,büyük bir yetkinlik süreci ve bir o kadar da zıpırlık. Geriye dönüp bakınca tüm bu güzel şeylerin yanında bir de sınava son gün,hatta saatler kala çılgıncasına çalışmalarımızı hatırlayacağımızdan güvenilir olabilirsiniz. Kim bilir belki bunu bile özleyeceğiz. lakin henüz değil. önümüzde daha bir çok çalışmak için geç kalınmış sınav olacak.

loading...

Yorumunuzu Bırakın