Sigortasız Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Sigortasız Kredi Veren Bankalar ve ŞartlarıSigortasız Kredi Veren Bankalar ve Şartları
Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Genelde kredi türününe göre bankalar sigorta isterler. mecbur sigorta yaptırmanız istenen kredi türleri genelde ihtiyaç kredilerinden daha çok daha büyük miktarlarda verilen kredilerdir.

Örneğin, konut kredileri diye bilenen mortgage alırken mutlaka sizden hayat sigortası ya da DASK gibi belirli sigortaları yaptırmanız istenir ve bu türlere sigortasız kredi verilmez. Sigortası başvuru esnasında mecbur tutulan kredilerin masrafları faizin yanında artış gösterdiği için pek yeğleme edilmez.

Sigortasız Kredi Hangi Koşullarda Veriliyor?

Özellikle tüketici kredileri dediğimiz kamu tarafından daha çok bilinen ismiyle 50.000 YTL’ye kadar olan ihtiyaç kredileri için sigortasız kredi veren bankalar bulunmaktadır. Küçük bir araştırmayla sigortasız kredi alabileceğiniz bankaları araştırabilirsiniz. lakin biz sizlere örnek teşkil etmesi açısından birkaç bankayı yazacağız.

Sigortasız kredi koşulları az önce belirttiğimiz gibi umumiyetle ihtiyaç ürünü kredilerde verilmektedir.

Eğer ihtiyacınız olan kredi miktarı 50 bin YTL ya da altındaysa Finansbank’ın Enpara hizmeti, TEB’in CEPTETEB hizmeti ya da Bank Pozitif verdiği kredileri sigortasız olarak verebilmektedir. Bu ürünlerin dışında masrafsız bankacılık üzerinden seçeceğiniz bankalarda alacağız krediler için sigorta talep etmemektedir.

Sigortasız Kredi Almanın Avantajları

Sigortasız kredi almanızın en büyük avantajlarından birisi maliyetlerinizin minimum seviyeye indirilmesidir. başka bir deyişle sigorta ücreti ödemiyor olmanız büyük bir artı olacaktır. Bunun dışında sigortasız kredi veren bankalar genelde kredi ürünlerini masrafsız olarak sunmaktadırlar. Ekstra evrak masraflarından da kurtuluyor olmanız bir diğer avantajlar arasında yer alıyor.

Doğru bir şekilde kredi alabilmek için ve kredinizin onaylanması için kredi notunuzun en az 1200 ve üzerinde olması gerektiğini unutmayın. Sizlere örnek olarak verdiğimiz bankalar kredi başvurularınızı web üzerinden alabilmektedirler. İnternet üzerinden kredi başvurusu yaptığınız takdirde şubelerle uğraşmak zorunda da kalmazsanız.

Özetleyecek olursak, bankaların sigortasız kredi verebilmeleri için konut, taşıt kredileri yerine daha düşük tutarlı ihtiyaç kredilerine başvuru yapmanız gerekiyor. Aynı vakitte kredi ürünlerine başvuru yapmadan önce mutlaka sigorta isteniyor mu yoksa istenmiyor mu bakmanız gerekiyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın