SGK Prim Ödemelerinde Son Tarih 7 Nisan 2015

SGK Prim Ödemelerinde Son Tarih 7 Nisan 2015SGK Prim Ödemelerinde Son Tarih 7 Nisan 2015
SGK (Sosyal Güvenlik kurumu)

SGK’dan prim borcunu ödemeyen vatandaşlar için son ödeme tarihi bir hafta uzatıldı.

Geçtiğimiz gün ülkemizde meydana gelen elektrik kesintilerinden dolayı birçok banka ve kurumda etkilendi. Bu hali göz önüne meydan Sosyal Güvenlik kurumu (SGK) yaşanan aksaklıkları giderme açısından prim ödemeleri için son ödeme tarihini 7 Nisan’a erteledi. Dün ve bugün anlaşmalı bankalardan ve SGK‘dan prim ödemesi yapamayan vatandaşlar 7 Nisan’a kadar ödeme yapabilecekler.

31 Mart tarihinde yaşanan ve ülke genelinde büyük etkilere neden olan elektrik kesintisinden dolayı birçok banka ve tahsilat merkezlerinin devre dışı kalmasının ardından prim ödemeleri hakkında yapılan mağduriyet bildirimleri sonucunda SGK bir açıklama yayımladı ve açıklamasında “belirlenen (7 Nisan 2015) tarihe kadar ödeme yapacak olan vatandaşların, yapacakları prim ödemeleri yasal süresi içerisinde yapılmış sayılacaktır” denildi.

Primler hakkında borçlarını sorgulamak isteyen vatandaşlar, SGK’nın internet sitesi üzerinden borçlarını sorgulayabiliyorlar. Prim borcu sorgulama için SGK’nın internet Tahsilat sayfasına girdikten sonra sorgu türü, sorgu tipi ve sicil numaralarıyla beraber sisteme giriş yapıp, işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Çeşitli tahsilat merkezlerinin yanı sıra SGK’nın internet sayfasında ve bankaların web ATM ve telefon bankacılığı ya da şube kanallarından borç prim ödemeleri gerçekleştirilebiliyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın