Savaş Suçu İlan Edilen Film: The Interview

Savaş Suçu İlan Edilen Film: The InterviewSavaş Suçu İlan Edilen Film: The Interview
Savaş Suçu İlan Edilen Film: The Interview - Görsel: Sony

Geçtiğimiz günlerde medyada büyük yankı bulan The Interview filminin 25 Aralık’ta gösterime girmesi bekleniyordu ama şimal Kore‘nin filmin savaş suçu olduğunu belirtmesinin ardından filmin gösterime girmeyeceği açıklanmış.

Sony Pictures Entertainment tarafından çekilen film, şimal Kore liderinin suikast komplosunu mevzu alıyor. Filmin mevzusundan rahatsız olan şimal Kore, Sony’e bir sıra saldırı düzenlemiş. Bu saldırılar içerisinde Sony çalışanlarının banka, sosyal güvenlik numarası ve hatta oyuncuların ne kadar ücretler aldığı gibi bir çok bilgi basına sızdırılmış.

mevzusu itibariyle şimal Kore’yi bu kadar tedirgin eden filmin ‘savaş suçu’ olduğu belirtiliyor. Aynı şekilde filmin yayınlanması halinde ülkeye savaş açacaklarını belirten şimal Kore, tehditlerinde şimdilik başarılı olmuş gibi görünüyor. Çünkü Sony, filmin yayınlanmayacağını duyurmuş bile…

Çok ilginç bir mevzu olduğu için paylaşmayı uygun gördüm. mevzu daha detaylı bir şekilde Webrazzi yazarları Merve siyah tarafından oldukça güzel bir şekilde kaleme alınmış, sizde benim gibi ilginç bulduysanız mutlaka bu bağlantı üzerinden detayları okuyun.

Güncelleme: Daha öncesinde bu sayfada haberini yaptığımız The Interview (Röportaj) filmi şimal Amerika’da tehditlerden dolayı sinema salonlarında gösterime giremese de, Sony filmi web üzerinden satışa çıkarmış. Filmi, web üzerinden izlemek isterseniz 5,99 dolar; satın almak isterseniz 14,99 dolar ödemeniz gerekecek. Ayrıca, filmin YouTube Movies üzerinden de izlenebileceği belirtiliyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın