Şaşırtıcı 5 Yolla Kredi Notu Yükseltmek Mümkün

Şaşırtıcı 5 Yolla Kredi Notu Yükseltmek MümkünŞaşırtıcı 5 Yolla Kredi Notu Yükseltmek Mümkün
Kredi notu

Bankaların kredi notlarını ya da diğer değişlerle kredi puanlarını görmek isteyen herkese açmasıyla beraber işe alımlarda bile kredi notunun önemi bir defa daha ortaya çıktı.

Kredi notunuz oldukça düşük olabilir, ya da kredi notunuz bankaları daha önce hiç kullanmadığınız için olmayabilir. Bu yazıyla mevcut olan yahut olmayan kredi notunuzu yükseltebilmeniz için şaşırtıcı ama 5 gerçek yegâneniği sizlere anlatacağız.

İnanın anlatacağımız yegânenikleri uyguladığınızda kredi notunuzun nasıl basit bir şekilde yükseldiğini görebileceksiniz. Kredi notu yükseltmek asla kuvvet değildir. Kredi notunuz düşükse bunu tıpkı bir “ekonomik kriz” olarak düşünün, hep ne denir bilirsiniz: “hiç bir kriz sonsuza dek sürmez”. başka bir deyişle kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun, doğru taktikleri uyguladığınız zama n yükselecektir. Şimdi kredi notu yükseltme hakkındaki taktiklere yegâne yegâne bakalım.

Kredi Notunu Bilmiyorsanız:

Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız yahut kredi notunun ne olduğu hakkında hiç bir fikriniz yoksa, 5 basit Adımla Kredi Notunuzu Öğrenin adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

1. Kullanmadığınız Hesapları Kapatın

Çeşitli bankalarda bulunan ve kullanılmayan açık hesaplarınız kredi puanı için kötü bir şey. Eğer bu vadeli, vadesiz ya da birikim hesaplarınızı kullanmıyorsanız yahut kullanmayı düşünmüyorsanız bu hesaplarınızı kapatmanız gerekmektedir. Kapattığınız hesaplar ekseriyetle 30 ila 60 günlük bir süre zarfında kredi notu raporunuza yansır.

iki Borçlarınızı Ortadan Kaldırın

Bankalara borçlarınız mevcut sa bu borçları ödemeye başlayın. yalnızca bankalara değil, örneğin telefon, elektrik, su adınıza kayıtlı olan tüm faturaları ödeyin. Adınıza kayıtlı bir borcunuzun olmama sı kredi skorunuzun olağan seviyede yükselmesini sağlayacaktır.

3. İstikrarlı Olun

Borçlarınızı zama nında ödeyin. Özellikle kredi kartı ekstrenizi düzenli olarak takip edin ve son ödeme tarihini geçirmeyin. Ayrıca bankalar sürekli adres değişikli ya da telefon değişikliği yapan müşterileri sevmezler. Bu mevzuda da bir süre istikrarı elden bırakmayın.

dört Bankalarla Çalışın

Faturalarınızı banka kartınız, kredi kartınız ile yapın. Elbette borcunuzu düzenli ödeme kuralı ile!

nakit alışveriş yapmak yerine paranızı banka hesabınıza yatırın ve alışverişlerinizi bu yolla yapın. güvenilir olun bu yöntem kredi skorunuzu müspet şekilde artıracak en iyi yoldur.

Bunun dışında sizi çok kuvvetlama yacak bir miktar parayı kısa vadeli hesaplar aracılığıyla yatırım hesaplarında değerlendirin.

5. Kredi ve Kredi Kartı Başvurularını Erteleyin

Bankalar sık sık kredi yahut kredi kartı başvurusunda bulunmayın. Her reddediliş kredi puanınızı menfi bir şekilde etkiyebilir. Bunu derhal yapmak yerine yukarıdaki adımları izleyin. İlk adımlarda bahsettiğimiz kredi kartı kullanımlarını -eğer kredi kartınız yoksa- banka kartı kullanarak değerlendirin.

Kredi notları hesaplanırken genelde aşağıda bulunan durumlara bakılır:

  • yekûn kredi borçlarınız
  • yekûn kredi kartı limitleriniz
  • Borçlarınızın tanımlı kredi limitlerine oranı
  • Borç bakiyeleriniz
  • Son kullandığınız kredinin tarihi
  • Geçikmiş hesap sayınız
  • var borçlarınızdaki gecikmeler
  • Kullanmış olduğunuz kredi borçlarınızın vadesi gibi.

loading...

Yorumunuzu Bırakın