Sarhoş olanları ayıltan besin

Tıbbi ilaçların taraf etkilerine maruz kalmadan sağlığınızı koruyor hatta sizi iyileştiriyor.
Tıbbi ilaçların taraf etkilerine maruz kalmadan; ucuz, kolay yöntemlerle sağlığınızı korutaraf ve hatta onu iyileştirmenizi sağlataraf bir sürü mucizevi ilaç mevcut Bunlardan birisi de salataların olmazsa olmazı, zeytinyağının kadim dostu; sirke

Türkiye’nin meşhur sirke üreticilerinden Kemal Kükrer, şu an sirke tutkunları için bir kampanya periyodikyor ve 2 şişe sirke meydan herkese, geçen sene Dharma Yayınları’ndan çıkan ve Fransız muharrir Marie-France Müller’in dünyada büyük alaka gören ‘Gençlik ve sıhhat İksiri Sirke’ isimli kitabını armağan ediyor. Kitapta sirkeyle evinizde hazırlayabileceğiniz reçeteler, cildin yaşlanmasını önleyen losyonlar ve güzellik maskeleri yer alıyor. İşte sirkenin mucizeleri…

Sarhoş olanları ayıltan besinSarhoş olanları ayıltan besin

BALGAM SÖKTÜRÜR

Bir çay bardağı kaynar suya bir çorba kaşığı dolusu tuzu ekleyip karıştırın. Bunu bir ufak kaseye döküp üzerine beş çorba kaşığı sirke ekleyin. Bu gargara, çok iyi bir balgam sökücüdür. Söz konusu karışım 2 günde grip ve nezleyi tedavi eder. Bu aplikasyondan evvel bir miktar havlıcan çiğnemeniz mühim

SARHOŞLARI AYILTIR

Eski bir tarife göre, bir bezi sirkeye batırıp erbezlerine aplikasyonk sarhoşluğun geçmesini sağlar. Ayrıca bir arkadaşınız sinir krizi geçiriyorsa, her yarım saatte bir, bir tatlı kaşığı sirkeyi bir miktar sıcak suyla seyreltilip içirmeniz ona iyi gelecektir.

KANSIZLIĞA İYİ GELİR

Sirkenin, içinde bulunan demir, B12 vitamini ve folik asit, kansızlığa çok iyi gelir. Bu vitamin ve mineraller vücudun kolaylıkla emebileceği bir formdadır. yalnız sirke, kimi vakit çok asitli olduğundan günde bir kez ılık ballı suyun içine katılan bir tatlı kaşığı elma sirkesini içmek yeterlidir.

ASTIMA BİRE BİR

bütün vakalarda bal (doğal ve işlenmemiş olmalı) ve elma sirkesi karışımı iyi netice vermektedir. Buğday balı daha tesirli olabilir. Bir kaşık sirke, bir kaşık balla karıştırılıp ılık suya eklenir. Günde 3-4 kez içilir. ABD’de sıklıkla uygulanan bir aplikasyon da bir mendilin yahut tülbentin sirkeye batırılarak bileklerin iç tarafına sabitlenmesidir.

ATEŞ DÜŞÜRÜR

Bir ölçü sirkeyi beş ölçü suyla karıştırın. Bu karışımı kompres yapmak ve sarmalamak için kullanın. Bu sirkeli su, yüksek ateşle tarafan kişiyi rahatlatacağı gibi, vücuttaki toksinlerin deri yoluyla atılmasını sağlayacaktır.

YAŞLANMAYI ÖNLER

Sirke ve cildimizin PH değerinin birbirisine çok benzediğine dikkat çeken Marie-France Müller, sirkenin antioksidan ve güçlendirici etkisinin cildin yaşlanmasını önlediği görüşünde. Müller’in denediği ve çok başarılı buluduğu losyon ve maskeler şöyle:

Kuru ciltleri yumuşatan losyon: 30 gram acı bakla tanesini 1 litre suyla karıştırıp kaynatın. İçine 2 litre elma sirkesi ekleyip, 10 dakika daha kaynatın. Yüzünüzde bir müddet bekletip, ılık suyla yıkayın.

Normal ya da yağlı ciltler için maske: 1 tatlı kaşığı elma sirkesini, 3 aş kaşığı yoğurdu ve 1 kaşık unu hamur yapıp yüzünüze sürün. 10 dakika bekletip ılık suyla yıkayın.

VÜCUDUN SİRKEYLE İLİŞKİSİ

ELLER

Çok pasaklı ellerinizi yıkayıp yumuşatmak için kendinize mısır unu ve sirkeden oluşan bir sabun hazırlayın. Karışımla ellerinizi iyice ovup ardından durulayın.

GÖZLER

Bir tatlı kaşığı sirkeyi bir bardak suyla kaynatıp soğutun. Bu karışımla göz banyosu yapabilirsiniz. Bu arada periyodik elma sirkesi tüketimi, yaşlılığa bağlı kataraktı da azaltır.

BACAKLAR

Bacaklarınızı elma sirkesine batırılmış bir bezle sararak yukarı kaldırıp dinlendirin. Bu müddetçte içine bir aş kaşığı elma sirkesi karıştırılmış ılık suyu için. Bu işlemi günde bir kez yarım saat boyunca yapın.

AYAKLAR

Ayaklarınızı sirke banyosuyla rahatlatabilirsiniz. Banyo küvetinizin içini bileklerinize kadar soğuk suyla doldurun. İçine bir bardak elma sirkesi ile biraz deniz tuzu ekleyin. Birkaç dakika boyunca ayaklarınızı suyun içinde devinim ettirin.

AĞRIYAN BAŞA SİRKEYLE MASAJ

GIDA ZEHİRLENMESİNE: azık zehirlenmesine maruz kalmamak için bilinmeyen ülkelere gitmeden ya da şüpheli restoranlarda aş yemeden evvel periyodik olarak sirke tüketin. Kullanım dozu olarak, suyun içine aşlerden yarım saat evvel 1 aş kaşığı sirke ekleyin.

BAŞ AĞRISINA: Bir püskürtücü sprey şişesine su ve elma sirkesi karışımı koyun. Karışımı havaya üskürtüp koklayın. Alına ve şakaklara sirkeyle masaj yapın. Ya da orta büyüklükte bir kese kağıdının dibini sirke ile ıslatıp aşçı şapkası gibi kafanıza geçirip yarım saat ile bir saat arasında bekletin.

DİŞ ETİ PROBLEMLERİNE: şayet diş eti problemleriniz varsa ya da ağzınızda aftlar çıkmışsa 2 aş kaşığı sirkeyi, bir bardak ılık suya ekleyip ağzınızı bu karışımla çalkalayın.

KOLESTEROLE: Kolesterolünüz yüksekse, aşlerden evvel suya ballı elma sirkesi karıştırıp içerek kolesterolünüzü düşürebilirsiniz.

loading...

Yorumunuzu Bırakın