Samsung Note 7’nin satışı tüm dünyada durduruldu

Samsung, bataryasıyla alakalı yaşanan alaz alma ve patlama sorunlarının devamı etmesi nedeniyle Galaxy Note 7 telefonlarının satışını Alem genelinde durdurduğunu açıkladı.
Samsung Note 7’nin satışı tüm dünyada durdurulduSamsung Note 7’nin satışı tüm dünyada durduruldu
güney Kore lokasyonlu teknoloji devi, 2 aydır başını ağrıtan Galaxy Note 7 telefonlarının satışını tamamen durdurdu. Samsung’dan yapılan açıklamada, “Müşterilerimizin emniyeti başlıca önceliğimiz olduğundan, araştırma devam ederken Samsung, bütün telefon şirketleri ve perakende satış ortaklarımızdan Galaxy Note 7’nin satışını durdurmasını isteyecek” denildi. güney Koreli şirket, Galaxy Note 7 sahiplerine, mesele araştırılırken cihazı kullanmamalarını ve kapalı halde tutmalarını tavisye etti. Samsung, telefonun bataryasıyla alakalı yaşanan sorunların sonrasında Eylül ayında bu modeli arka çağırmış ve geçen ay sorunun giderildiğini belirterek telefonu tekrar piyasaya sürmüştü. yalnız yenilenerek kullanıma sokulan telefonların bataryalarında da sorunlar yaşanmıştı. ABD’de satışlar durmuştu ABD’deki AT&T ve T-Mobile şirketleri önce telefonların yenileriyle değiştirilmesini sonrasında da satışlarını durdurmuştu. Son olarak ABD’deki Southwest Havayolları, yolculardan birine ilişkin Samsung Galaxy Note 7 model telefonun alaz alması üzerine bir uçuşlarının iptal edildiğini açıklamıştı.
Samsung Note 7’nin satışı tüm dünyada durdurulduSamsung Note 7’nin satışı tüm dünyada durduruldu
Brian Green isimli yolcunun telefonun, bu modellerin pillerinde tespit edilmiş olan ‘patlama’ kusuru sebebiyle ‘kontrolden geçirilip yenilenmiş’ bir aygıt olduğu belirtilmişti. Green, telefonu şarjı azalmaktayken cebine koyduğunu, birkaç saniye sonra da ufak bir patlama ses duyduğunu ve pantalonunun cebinden Duman çıktığını gördüğünü söylemişti.
loading...

Yorumunuzu Bırakın