Samsung’da düz ekran tarih oluyor

güney Koreli teknoloji kocai Samsung’un son senelerde benimsediği kavisli monitör politikasını yaygınlaştıracağı iddia ediliyor. Söz konusu iddiaya göre Samsung, tepe model uslu telefonlarında düz monitör yerine kavisli monitör kullanacak. böylelikle Galaxy S8’in de yalnızca kavisli monitörla tanıtılması bekleniyor.

Samsung’da düz ekran tarih oluyorSamsung’da düz ekran tarih oluyor

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

güney Kore lokasyonlu koca telefon üreticisi Samsung için dünyanın en iyi monitörlarını ürettiğini söyleyebiliriz. Televizyon monitörı üretiminde kendini kanıtlayan işletme ürettiği telefonlarda da bu teknolojiyi kullandığı için pazarda hayli alaka görüyor. hal böyle olunca öbür telefon üreticileri de kaliteli bir monitör için Samsung ile büyük anlaşmalar imza atıyor En azılı rakibi Apple’ın bile OLED teknolojisi için Samsung ile anlaşacağı iddia ediliyor.

Apple, OLED panele geçiş sürecini hızlandırmak için düğmeye bastı. Nikkei’nin aktardığı rapora göre, ülkü önümüzdeki sene ati iPhone 7s ile beraber geçiş yapabilmek. Bundan evvelki öngörülere baktığımızda iyi ihtimalle iPhone 8 hatta muhtemelen iPhone 8s ile beraber geçilebileceği okumuştuk.Panellerin üretimini Samsung ile LG üstlenecek. Anlaşma bedelinin ise 12 milyar dolar dolayında olacağı belirtiliyor. LCD panellere kıyasla daha düşük zor tüketimi sunan OLED paneller bu sayede bataryadan da tasarruf edilmesini sağlıyor. Daha canlı renkler ve daha koyu siyahlar da cabası. AMOLED tavan yaptı: Samsung aleni fasıla lider!

Bununla beraber Samsung, sahip olduğu en iyi monitör teknolojilerini tepe model uslu telefonlarında kullanıyor. Bildiğimiz üzere güney Koreli teknoloji kocainin son zamanlarda ürettiği en iyi monitör ‘Edge’ başka bir deyişle kavisli monitör. Bu özelliğiyle Samsung öbür rakiplerinden sıyrılmayı da başarıyor. Kavisli monitörı ilk olfasılak Galaxy Note Edge’de kullanan Samsung, daha sonra sırasıyla S6 Edge, S6 Edge Plus, S7 Edge ve son olfasılak Note 7‘de bu monitör teknolojisini kullandı.

Kavisli monitöra sahip Samsung telefonların hayli alaka gördüğünü biliyoruz. lakin Samsung yalnızca tepe model telefonlarında kavisli monitör kullanıyor. yani giriş ve orta segment uslu telefonlarında kavisli monitör yok. öbür tfasılaftan, S6 Edge, S6 Edge Plus ve S7 Edge ise sanki satış rekorları kırdı.

İşte bu alaka nin Samsung’un aklını çeldiği iddia ediliyor. Söz konusu iddiaya göre Samsung artık bütün tepe model telefonlarında kavisli monitör yeğleme edecek ve düz monitör tarihe karışacak. Tabii öbür uslu telefonlarında düz monitör kullanılmaya kocaam edecek. Bu doğrultuda Galaxy S8’in de yalnızca kavisli monitörla geleceği iddia ediliyor. lakin bu söylentilerin ne radde doğru olduğunu öğrenmek için 2017’nin mart ayını beklememiz gerekecek.

loading...

Yorumunuzu Bırakın