Sağlıklı Finansal Yaşam için 4 Tavsiye

Yüksek birikimler ve daha az borçlarla sağlıklı bir finansal yaşama başlamanızı sağlayacak dört tavsiye bu yayında.

Sağlıklı Finansal Yaşam için 4 TavsiyeSağlıklı Finansal Yaşam için 4 Tavsiye
Sağlıklı Finansal Yaşam.

Sağlıklı bir finansal yaşama sıfırdan başlamanız yahut mhanecut hali değiştirerek finansal hayatınızı düzene koymanız için pek çok öneri verilebilir. ama sağlıklı finansal yaşama birikim, tasarruf ve borçlanma gibi son radde kolay finansal faktörleri düzene koyarak başlamanız mümkün olacaktır. Başlangıç için daha fazlasına ihtiyacınız yok.

Bunun için şu dört tavsiyeye göz atın:

Birikim hesabı kullanmaya başlayın

Harcamalarınızı azaltarak gelirlerinizden daha fazla kenarı koymak için mutlaka iyi bir birikim hesabı edinmekle başlayın. yeğleme edeceğiniz herhangi bir bankadan açacağınız birikim hesabıyla, birikimleriniz güvende olacağı gibi aynı vakitte birikimlerinizden ekstra ürem ya da kâr payı da alabilirsiniz. Böylelikle para nız durduğu yerde de değerlenmeye dhaneam eder.

Her geçen ay hesabınızdaki birikimlerin arttığını görünce kuşkusuz ki motive olacak ve neler yapabildiğinizin farkına vararak birikimlerinizi artırmaya dhaneam edeceksiniz. Birikimleriniz banka hesabınızda artmaya başlayınca, yeni finansal kararlar alabilir yahut birikimlerinizi kendinize uygun yatırım araçlarıyla değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Sağlıklı bir finansal yaşam için birikim gerçekten önemli. Bu nedenle mutlaka birikim hesabı edinin. Bu mhanezuda yardıma ihtiyacınız varsa şu yazıdan düşünce alabilirsiniz.

Tasarruf yapmak için engelleri kaldırın

Daha az ödeme yapabilme fırsatı varken sanıyorum ki hiç kimse daha fazla ödeme yapmak istemez. Tasarruf ve harcamalar kategorilerinde çoğu vakit tasarruf yapabileceğiniz yollardan bahsederken, daha az harcama yapabileceğiniz bazı düşünceleri de paylaşıyoruz.

Tasarruf yapmanız gelirlerinizden daha fazla para artırmanızı ve daha fazla birikim yapmanızı sağlar. Sağlıklı bir finansal yaşamın sürdürülebilmesi için de tasarruf yapma alışkanlığı edinmeniz mutlaka şarttır.

Alıştığınız ve daha yüksek ücret ödediğiniz markalar dışında market markalı ürünlere şans vermek, cep telefonu tarifenizi gözden geçirerek ihtiyacınızı karşılayan daha uygun bir tarifeye geçmek yahut kahvenizi hanede yapmak gibi kolay yöntemler daha fazla tasarruf yapmanızı sağlar. Tasarruf hakkında daha fazla düşünce almak için alakalı kategorilere göz atabilirsiniz.

Müthaneazı bir hanede yaşamaya başlayın

Şu anda yaşadığınız hane işinize yakın olması yüzünden ulaşım ücretlerinizi azaltıyorsa bu kabul edilebilir bir neden olabilir. ama bazı semtlerde kira ücretleri gerçekten yüksek ve gelirlerin büyük kısmını olduğu gibi kiraya vermek de oldukça can sıkıcı.

Şu anda yüksek kira ödemesi yaptığınız bir hanede oturuyorsanız, daha müthaneazı bir hane bulmayı düşünebilirsiniz. Kira ödemiyor ve kendinize ilişkin bir hanede oturuyorsanız, ihtiyacınızı karşılayabilecek daha küçük bir hane yeğleme edebilirsiniz. Çünkü küçük hanelerde yaşamanın pek çok ekonomik avantajı bulunur ve küçük hanelerde yaşamak masrafları azaltır.

İlgili: Küçük Evlerde Yaşamanın 6 Ekonomik Avantajı

Borçlanmamaya çalışın

Banka kredileri, akça avans ve benzeri borçlanma araçları güç hallarda her ne kadar büyük menfaat sağlasada borç alma seçeneğini yalnızca güç vakit larda düşünün. Çünkü borçlanma sonrasında her vakit yüksek üremler de ödememiz gerekiyor.

kuvvet vakit larda acil akça ihtiyaçlarınızı karşılamak için kendinize acil hal fonu oluşturabilirsiniz. Acil hal fonu oluşturmak borçlanmadan kaçınmanızı sağlayacak en iyi yollardan biridir.

Sağlıklı bir finansal yaşama başlamak için borçlanmaya karşı mutlaka negatif yaklaşmalısınız.


loading...

Yorumunuzu Bırakın