İş Bankası SGK ödemesi İşCep’e de geldi

Uzun süredir İş Bankası müşterilerinin beklediği SGK prim ödemeleri en nihayetinde İşCep'e geldi. İş Bankası web şubesi ve İşCep mobil uygulaması üzerinden SGK ödemesi nasıl yapılıyor, yenilikler neler? Detaylar yazıda.

İş Bankası SGK ödemesi İşCep’e de geldiİş Bankası SGK ödemesi İşCep’e de geldi
İş Bankası ve İşCep ile SGK Prim Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bir süredir İş Bankası müşterilerinin beklediği SGK prim ödemeleri en nihayetinde İşCep’e geldi.

Daha öncesinde İş Bankası şubeleri, ATM ve telefon bankacılığı yoluyla SGK prim ödemesi yapmak mümkündü. Aynı şekilde İşCep kullanıcıları da Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarından SGK ödemesi yapabiliyorlardı.

İş Bankası, kısa bir süre önce iOS kullanıcıları içinde mobil uygulaması güncelleyerek, SGK ödemelerinin yapılabilirliğini sağladı.

İş Bankası SGK Ödemesi Nasıl Yapılıyor?

İş Bankası yoluyla SGK prim ödemelerinizi web şubesi, ATM, telefon bankacılığı ya da fiziki şubeler aracılığıyla gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı vakitte İşCep üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda web şubesinden ve İşCep üzerinden nasıl ödeme yapabileceğinizi anlattım.

İnternet Şubesinden SGK Ödemesi

SGK prim ödemesi yapmak için İş Bankası web şubesine giriş yapın, ardından “Ödemeler” sekmesinden “SGK Ödemeleri” sayfasına ulaşın. Ardından SGK ödemesi yapmak istediğiniz kişinin TC kimlik numarasını girerek süreçleri tamamlayın.

İşCep’ten Mobil aplikasyon Üzerinden SGK Ödemesi

Eğer henüz İş Bankası’nın mobil uygulamasını kullanmıyorsanız, İşCep mobil uygulaması adlı yazımızdan telefonunuzun işletim sistemine uygun banka uygulamasını indirebilirsiniz.

İşCep üzerinden SGK prim ödemesi yapmak için, uygulamaya giriş yapın ve işlemler menüsünden “SGK Ödeme” sayfasını açın. Bu sayfadan prim ödemesi yapmak istediğiniz kişinin TC kimlik numarasını girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın