Rüyalar Nasıl Hatırlanır

Rüyalar Nasıl HatırlanırRüyalar Nasıl Hatırlanır
Rüya hatırlama yolları

RÜYALAR NASIL HATIRLANIR?

Her gün yaşadığımız olaylar neticesinde bilinçaltımıza kaydettiğimiz pek çok anımız mevcut Bu hal elbette gece başımızı yastığa koyduğumuzda göreceğimiz rüyaları da tesirliyor. Rüya umumi olarak açıklamak gerekirse, maneviyatı ve psikolojiyi tesirleyen farklı bir olgu. Bazen günlük yaşantıya dahi tesir edebiliyor. İyi ya da kötü görülen rüyalar farklı yorumlara da açık oluyor. ancak kişilerin sıklıkla şikayet ettiği bir konu mevcut ki o da rüyaların hatırlanmaması. Kimi insanlar bu mevzuda sıkıntı yaşamazken ve neredeyse her vakit gördüğü şeyleri anımsayabiliyorken, kimisi uyanır uyanmaz unuttuğundan bahseder.

Rüyalar Nasıl HatırlanırRüyalar Nasıl Hatırlanır

Rüya Nasıl Hatırlanır ?

Bu konuyla alakalı çözümler elbette ki mevcut . Maddeler halinde sıralayacak olursak öncelikle şunu söyleyebiliriz;

*Yatağınızın yanında bir adet defter ve kalem bulundurabilirsiniz. Böylelikle gözlerinizi açtığınızda belleğinizde taze bir şekilde duran rüyanızı not edebilir, daha sonra istediğiniz vakit göz atarak hatırlayabilirsiniz.

*Hatırlamama sorunu umumi likle zihni yeterince güçlendirmemenin neticesinde oluşur. Bazı aktiviteler hafızayı daha dinç tutmaya yardım eder ve bu sayede rüyalar daha rahat anımsana bilir.

*Uyumadan önce gün içerisinde sizi tesirleyen, mesut eden olayları düşünmek göreceğiniz rüyayı da şekillendirebilir. Bu sayede bilinçaltınıza yerleşen anılar rüyaya dönüşerek hatırlamanıza yardımcı olur.

*Çoğumuzun başına gelmiştir; yaşadığımız bir an neticesinde başka şeyleri anımsamak. Bu hal umumi likle rüyalar için geçerlidir. Örneğin, rüyada akrabayla yapılan bir telefon görüşmesini o kişinin adını herhangi bir yerde duyduğumuzda hatırlayabiliriz. Eğer yeniden de unutma ihtimaliniz olduğunu düşünüyorsanız not etmenizde menfaat mevcut .

*Rüyaların hatırlana bilmesi için zihnin rahat olmasının önemi de büyük. Çünkü kesif bir kafayla uykuya geçildiği vakit görülen rüyalarda karışık olabiliyor. Daha net şeyler görebilmenin bir yolu da kendinizi rahat ve güvende hissetmek.

Çağımızın en büyük sorunu olan stres ruh ve gövde açısından zararlı olduğu gibi pek çok şeyin de ana kaynağı haline gelmiş halda. Spor yapmak gövdei, bazı aktiviteler zihni dinlendirmeye yardımcı olur. Sabah kalktığımızda gülümseyerek rüyamızda ne gördüğümüzü anlatabilmek için de ruh halimize oldukça dikkat etmemiz gerekiyor.

loading...

Yorumunuzu Bırakın