Rothschild mektupla uyardı: Durum kötüleşecek

RIT Capital Partners yönetim kurulu başkanı Jacob Rothschild'ın yatırımcılara gönderdiği iddia edilen mektupta dünya ekonomisinde ve küresel finans piyasalarındaki durumun kötüleşmeye devam edeceği mesajı yer alıyor.

Rothschild mektupla uyardı: Durum kötüleşecekRothschild mektupla uyardı: Durum kötüleşecek
Jacob Rothschild- Görsel: waddesdon.org.uk

Rus haber sitesi finanz.ru‘nun haberine göre RIT Capital Partners yatırım ortaklığı şirketi fonunun yönetim kurulu başkanı Jacob Rothschild, müşterilerine bir mektup gönderdi.

Jacob Rothschild tarafından yatırımcılara gönderilen mektupta 2016 yılı içinde dünya ekonomisinde ve küresel finans piyasalarındaki durumun kötüleşmeye devam edeceği ve Rusya’nın dolar borçlarının büyük bir soruna dönüşeceği ve Rusya dışında Brezilya, Nijerya, Kazakistan ve Ukrayna’nın da son yıllarda hızlı borçlanmaları sebebiyle mali sorunlar ile karşı karşıya kalabileceği yer aldı.

Rothschild mektubunda kötüleşen vaziyetten en büyük yarayı petrol ihracatına bağımlı olan ülkelerin alacağını ve bu ülkelerin son yıllarda hızla borçlandıklarını ve şimdi ise borçlarını arka ödemeye güçunlu olduklarını vurguluyor.

Habere göre Rothschild mektubunda Çin’de yaşanan ekonomik problemleri, küresel pazarda pay senetlerinde yaşanan düşüşler ve Ortadoğu’da devam eden krizi de hatırlatarak yatırımcıları güç bir dönemin beklediğini ve böyle bir vaziyette sermayenin korunmasının kazanç elde etmekten daha önemli bir mevzu olduğunu anlatım ediyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın