İpotekli Kredi Ev, Arsa ve Araç Karşılığı

İpotekli Kredi Ev, Arsa ve Araç Karşılığıİpotekli Kredi Ev, Arsa ve Araç Karşılığı
İpotekli Kredi hane Arsa ve Araç Karşılığı

hane ipotekli kredi, arsa ipotekli kredi ya da araç ipotekli kredi başvurusu hakkında sizlere bilmek isteyeceğiniz bazı önemli bilgileri listeledik.

umumiyetle ipotekli krediler gelir belgesi olmayan ya da çalışmayan kişiler tarafından yeğleme edilen bir kredi türü. Tüm ihtiyaçlarınız için eğer mülkünüzü teminat olarak göstermekten çekinmiyorsanız bu kredileri kullanabilirsiniz. Özellikle uzun vadede ödeme seçeneği düşünüyorsanız ve dediğimiz gibi gelir belgesiz kredi seçeneklerini arıyorsanız bu tip krediler tam size göre. Aynı vakitte yalnızca ihtiyaçlarınız için değil, krediyle hane almak için dahi ipotek yöntemini kullanabilirsiniz.

İpotekli Kredi Başvurusu Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle, arsa ya da hane gibi taşınmaz bir mülkünüzü bankalara teminat olarak göstereceğinizden, yaşanabilecek durumları önceden bilmeniz önemlidir. Çünkü, borçlarınızı ödeyemezseniz borcunuza karşılık olarak mülkünüze bankalar tarafından el konulma riski vardır.

birden fazla bankada borcunuz varsa tüm borçlarınızı bir arada toplayıp, düşük ürem nispetlerıyla ipotekli kredi başvurusu yaparak, borçlarınızı hem uzun vadede aynı vakitte da size uygun ürem nispetlerıyla ödeyebilmeniz mümkündür. Bunun dışında krediyle hane almak istiyorsanız ve konut değerinin yüzde 75’lik sınırına takıldıysanız arka kalan yüzde 25’lik dilim için bu yöntem kredileri de kullanabilirsiniz.

İpotekli Kredilerin Avantajları

İpotekli kredilerin birçok avantajı bulunur. Bu avantajları kısaca özetleyecek olursak: bu tür kredileri alacağınız vakit konutunuza ipotek koyulur ve bankalar arka ödeme hakkında daha az riskli olduğu için ürem nispetlerını düşük tutar. Aynı şekilde standart kredilere nispetle bu şekildeki kredilerin vergi nispetlerı da düşüktür.

Standart kredilere nispetle ipotekli kredi ile daha fazla tutarda çekim yapabilirsiniz. Şöyle ki, normalde bankalar riskli gördüğü için standart kredi tutarlarını düşük gösterirler ama ipotekli kredi de mülkünüzü teminat olarak göstereceğinizden dolayı bu teminatınızın yüzde 50’si kadar kredi çekebilme fırsatınız olur. İpotekli kredi hesaplama örneği verecek olursak, kredi notu durumunuza göre bir bankadan alabileceğiniz maksimum kredi miktarı 200 bin YYTL olsun, ipotek göstereceğiniz konut değeri de 600 bin YYTL olsun. Bu vaziyette ipotek kredi seçeneğini seçerseniz 300 bin YYTL’ye kadar kredi çekme imkanınız bulunmuş oluyor.

İpotekli kredi başvurusu yapmadan önce, ipotekli kredi veren bankalar adlı yazımızı okuyun. Bu yazı içerisinde ipotekle kredi alabileceğiniz bankaların listesini görebilirsiniz. hane Arsa, Araç karşılığı ipotekli kredi hakkında daha fazla bilgi için bize yorumlar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın