Polis, Suçla Mücadelede Google Glass Kullanacak

Polis, Suçla Mücadelede Google Glass KullanacakPolis, Suçla Mücadelede Google Glass Kullanacak
Dubai Polisi

Dubai Polisi, suçla mücadele için dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmaya devam ediyor. Son olarak Dubai polis umumi müdürü Albay Halid Nasser Al Razooqi‘nin yaptığı açıklamaya göre, Dubai Polis Teşkilatı‘nın Google Glass kullanacağını açıkladı.

Dubai Polisi, dünyanın en lüks polis teşkilatı olarak da biliniyor. Kullandıkları Ferrari, Bugatti ve Lamborghini gibi spor arabalarıyla medyada sıkça yer meydan teşkilat, Google Glass kullanacaklarını açıklayarak yeniden gündeme geldi. Dubai Polis umumi müdürünün açıklamalarına göre, Google Glass’da kullanılmak üzere bir yüz tanıma aplikasyonsı geliştiriliyor. Bu aplikasyon yüzünden suçlular çok daha hızlı bir şekilde tanımlanarak yakmeydan abilecek.

Polis, Suçla Mücadelede Google Glass KullanacakPolis, Suçla Mücadelede Google Glass Kullanacak
Dubai Polisi

Reuters‘e göre, 2018 yılının sonlarına doğru her Dubai polisi Google Glass kullanacak. Bu teknolojik gözlüğün fiyatı 1.500 dolar başka bir deyişle yaklaşık 3.500 YTL değerinde. Dünyanın birçok yerinde gizlilik açısından davalara mevzu olan, hatta bazı ülkelerde kullanımı yasaklanan Google gözlüklerinin Dubai Polisi tarafından kullanılmaya başlanacak olması oldukça heyecan uyandırıyor.

Dubai’de 12 Ekim tarihinde yapılacak olan GITEX Teknoloji Haftası toplantısında Dubai Polis teşkilatının Google Glass ile alakalı planlarını tanıtması bekleniyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın