Periscope Uygulaması Yayında

Periscope Uygulaması YayındaPeriscope Uygulaması Yayında
Periscope Uygulaması Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kısa bir süre önce Twitter tarafından satın alınan Periscope, faal kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Benzeri ilk aplikasyon olan Meerkat gibi canlı yayın yapma olanağı sağlan aplikasyonnın sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan bankalarında alakasını &ccelisan ;ekeceğini düşünüyoruz.

Periscope Uygulaması Nedir?

Yukarıda da biraz bahsettiğimiz gibi Periscope, akıllı telefonlara indirilen bir &ccelisan ;eşit canlı yayın aplikasyonsıdır. Anlık olarak web bağlantısı olan herhangi bir yerden canlı yayın yaparak, bu yayını takip&ccelisan ;ileriniz ile paylaşabiliyorsunuz. Aynı vakitte dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir kişi ya da şirket tarafından yapılan canlı yayınları da izleme olanağınız yer alıyor Periscope aplikasyonsının bu kadar kısa sürede büyük bir kullanım oranı yakalamasının en büyük sebeplerinden birisi de kuşkusuz ki, Twitter tarafından yayınlanıyor olması.

Periscope Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmak i&ccelisan ;in App Store’dan indirme işlemini ger&ccelisan ;ekleştirebiliyorsunuz. Uygulamaya bağlanırken Twitter kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmak durumundasınız. Periscope aplikasyonsına giriş yaptığınız andan itibaren faal canlı yayınları görebiliyor, takibe başlayabilir ve bu yayınlara canlı olarak tefsir yapabiliyorsunuz. Telefonunuzda kullanmak istiyorsanız Türk&ccelisan ;e lisan desteğiyle, Periscope iOS aplikasyonsı burada. Uygulamanın Android ya da Windows Phone destekleri henüz yayınlanmamış olsa da kısa bir süre i&ccelisan ;inde bu platformlarda da kullanılabilir olacağını biliyoruz.

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi, ülkemizde bankaların sosyal medyayı faal olarak kullandığını göz önünde bulundurursak bu aplikasyonyı da kullanarak &ccelisan ;eşitli paylaşımlar yapacaklarını düşünüyoruz. Özellikle yeni kredi ya da kredi kartı gibi kampanya tanıtımları tahminen artık canlı olarak ger&ccelisan ;ekleştirilecek. Elbette yalnızca bankalar değil diğer tüm markaların Periscope aplikasyonsını etkin bir şekilde kullanacaklarını düşünüyoruz.

Periscope’un kurucu ortakları arasında yer meydan İranlı girişimci Kayvon Beykpour, vatan dışında verdiğini bir röportajında gezi Parkı Eylemleri sırasında İstanbul’da bulunduğunu ve gördüklerinin bir cep telefonu aracılığıyla tüm dünyanın şahit olmasını sağlayacak bir yol arayarak Periscope’u kurduğunu anlatım ediyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın