Pek Kazançlı, e-Vadeli Mevduat Nedir?

Pek Kazançlı, e-Vadeli Mevduat Nedir?Pek Kazançlı, e-Vadeli Mevduat Nedir?
e-Vadeli Mevduat Nedir?

Tasarruf sahiplerinin birisikimlerini değerlendirebileceği e-Vadeli Mevduat yahut e-Vadeli Hesap olarak bilinen ürünlerin umumi özelliklerinden bahsedeceğim.

Bu tip mevduat hesapları web şubeleri üzerinden açıldığından dolayı çoğu vakit diğer vadeli mevduat ürünlerine nazaran çok daha yüksek nema oranı verirler. Herhangi bir bankanın web şubesinden yahut mobil uygulamasından e-Vadeli Mevduat açabilmeniz mümkündür.

Peki, nasıl oluyor da diğer vadeli hesaplara göre daha yüksek nema oranı veriyor?

Bu soru çok sık soruluyor, e-Vadeli hesapların sıradan vadeli hesaplara kıyasla daha yüksek nema vermesi bankaya şube masrafı oluşturmuyor olmanızdan kaynaklanıyor. Şubeden açtığınız hesaplar, bankaya bir masraf çıkartıyor lakin dijital ortamlardan açtığınız hesaplar bankaya çoğu vakit maliyet çıkarmadığı yahut daha az maliyet çıkardığı için nema oranları yüksek oluyor.

Öneri: E-Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

E-Vadeli Hesapların en önemli avantajlarından birisi de hesabınızı açtığınız tarih ve gün itibariyle anında nema kazanmaya başlıyor olmanızdır. İnternet şubesi yahut mobil aplikasyonlar yüzünden hesabınıza istediğiniz vakit nakit yatırabiliyorsunuz, yatırdığınız nakit aynı şekilde gün nihayetinde bankanızın verdiği nema oranıyla değer kazanmaya devam ediyor.

e-Vadeli Mevduat Hesabı Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde birçok banka e-vadeli hesap açabiliyor. Az öncede bahsettiğim gibi web şubesine erişebildiğiniz herhangi bir bankadan anında e-Vadeli Mevduat hesabı açabilirsiniz. Bazı bankalar e-Vadeli hesaplardan hesap işletim ücreti alabiliyor. Bazı bankalarsa bu tip hesaplardan hiçbir şekilde hesap işletim ücreti almıyor. Öncelikle hesap açmadan evvel bankanın hesap işletim ücreti alıp, almadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, hesabınız gelir getireceğinden kesintiye uğrayacak stopaj vergi oranları hakkında da bilgi edinmenizde yarar mevcut

İlgili: e-Mevduat ile Vadeli Mevduat Arasındaki fark

Öte profilden her ne kadar e-Vadeli Mevduatların nema oranları sıradan vadeli hesaplara göre yüksek olsa da her banka her vakit aynı nema oranını uygulamayabilir. Bu nedenle webten kısa bir araştırma yanakit k hangi bankanın e-Vadeli mevduata daha yüksek nema oranı verdiğini görmenizi ve tercihlerinizi bu doğrultuda yapmanızı tavsiye ederim.

Hatta bizim sık sık güncellediğimiz En Yüksek Mevduat faiz Oranı Veren 10 Banka adlı yayınımız yer alıyor Her ay en yüksek mevduat nemai veren bankaları listeliyoruz. düşünce almak için bahsettiğim yazıya mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

Soru, düşünce ve görüşlerinizi yorumlar alanından iletebilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın